test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Strategia systemowa - bądź na czasie w swojej branży!

      W firmie warto zaplanować wszystko i od razu zastosować myślenie systemowe, gdyż inaczej może się skończyć to tym, że będziemy musieli robić to czego nie lubimy prawie non stop a efekty całości z powodu naszego sfrustrowania mogą być mizerne.

      Patrząc na siebie mogę stwierdzić, że lubię niektóre obowiązki a od innych chętnie bym uciekł jak najdalej i nigdy ich nie robił. Niestety w życiu nie da się nie realizować tych innych. Dlatego też warto przyjąć strategię systemową, bo jeśli wszystko dobrze zaplanujemy to będzie zwalniała ona nas z przykrych dla nas obowiązków, których nie lubimy.


W czym jest problem?
     Jeśli nie wyraziłem się jasno to spróbuję przedstawić to na przykładzie. Problemem jest to, że gdy np. elektronik zakłada firmę to na początku może i zajmuje się elektroniką. Z biegiem czasu jednak gdy wszystkiego dobrze nie zaplanuje to pewnie będzie musiał zajmować się dodatkowo dostawą towarów, marketingiem i reklamą, prowadzeniem księgowości, obliczaniem podatków, sprzątaniem w firmie, sprzedażą produktów, produkcją lub usługami itd. A na jego ulubioną elektronikę braknie już czasu. Pomalutku może się okazać, że przestaje być na topie i pomału traci swój zawód, którego się wyuczył, bo przecież wszystko się ciągle rozwija a on nie ma czasu na zgłębianie tego. Smutne ale niekiedy prawdziwe.

     Podobnie może być i z producentem, który na początku wniósł w firmę całą technologię, wiedzę i pomysłowość. Teraz tonie w papierologii, codziennej krzątaninie zupełnie nie związanej z jego branżą, lecz ze sprzedażą itp. Jednak gdy on pracuje poza branżą a inni pracują w niej cały czas to może się okazać, że cały ten atut jakim była ta jego wiedza technologiczna dziś jest już nim nie jest, wiedza się częściowo może i zdezaktualizowała a inni dodatkowo cały czas się uczą. Mało tego to, że zajmuje się wszystkim, tylko nie tym czym powinien powoduje, ze nie ma już tyle czasu na dopracowywanie swojego produktu i dziś może nie jest on aż tak nowoczesny jak dawniej. Dziś zaprzątnięty jest rutynowymi czynnościami firmy a technologicznie może nie być już na bieżąco.
Nie mówię, że tak zawsze jest, lecz warto to mieć na uwadze i nie doprowadzić się do tego, by stracić to co kiedyś było motorem rozwojowym firmy i pod względem technologicznym siebie samego.
Może i dla niektórych właśnie rozwój firmy będzie tym motorem, ale to chyba raczej dla kogoś z wykształceniem marketingowym...

Próba rozwiązania problemu
     By tego uniknąć warto stosować strategię systemową, czyli sukcesywnie upraszczać i zdejmować z głowy przedsiębiorcy rzeczy, które nie są związane z jego zainteresowaniami, mocną stroną i pozwolić sobie na realizację swoich dobrych marzeń i na rozwój.
Generalnie można próbować sprawy, które nie lubimy zlecać innym, lub zlecić innym uproszenie tych spraw, by zajmowały mało czasu i nie wysysały z nas sił jak pasożyt.

Trudno jest podać gotowe rozwiązania. Takie trzeba wynaleźć i wytworzyć dla samego siebie indywidualnie, choć poniżej podaję parę uniwersalnych porad:Podobne tematy

Strategia skutecznego przedsiębiorcy
Strategia biznesu - plan biznesu
Strategia biznesu jak ją doskonalić?
Strategia biznesu - utwórz własną!
Strategia biznesu - niech wszystko utrzymuje się samo
Strategia systematycznego dochodu pasywnego
Strategia producenta i importera

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com