test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Przelewy płacą się same

    Na przykładzie pokażemy jak sprytnie skorzystać z dobrodziejstw konta w mBanku i już więcej nie zawracać sobie głowy co miesiąc regularnymi i stałymi opłatami.

Co zyskujemy?

Gdzie możemy zastosować?

W przypadku gdy płatności są znane, tzn. gdy wiemy jaka jest kwota płatności, ale konieczne jest wpisanie za każdym razem innej kwoty, lub innych dat, lub danych jak na przykład przy prądzie lub Zusie możemy skorzystać z drugiej metody. Tak te płatności też da się zautomatyzować. Opisujemy to w artykule o kontrowersyjnym tytule: Zus zapłać raz w roku

Teraz jak dokonać takiego automatycznego przelewu:

Logujemy się na swoim koncie w mBanku. Jeśli go nie masz to możesz go całkowicie za darmo utworzyć, nie ma też comiesięcznych opłat za prowadzenie tego konta. Jak utworzyć krok po kroku konto piszemy w artykule: Załóż darmowe konto w mBanku

automatyzacja_mbank_01.gifPo zalogowaniu wchodzimy na dane konto - klikamy na saldo - na kwocie danego konta. W menu po lewej klikamy w "zlecenia stałe" a następnie "Nowe zlecenie stałe". Po prawej wpisujemy dane odbiorcy, czyli na przykład odbiorcę rat naszego sprzętu.
automatyzacja_mbank_02.gifNiżej wpisujemy kwotę przelewu, oraz datę początkową i końcową a następnie ustalamy częstotliwość przelewów w naszym przypadku co miesiąc. Zatwierdzamy i zapominamy o ratach.

Teraz przerzucamy tak wszystkie nasze stałe płatności i jedyne o czym musimy teraz pamiętać to to, by na koncie były środki, bo gdy zabraknie środków to płatność się nie wykona. Temu też można zaradzić albo gromadzić trochę większe środki pieniężne na koncie, lub ustanowić sobie nawet najmniejszy debet. W razie gdyby brakło środków to mBank ściągnie sobie z debetu.

Zobacz też:

jak płacić Zus raz w roku hurtem


Ciekawe produkty

Poczta pantoflowa. Sztuka marketingu szeptanego 38,85 zł
Skuteczny marketing w małej firmie 36,65 zł
Reklama partyzancka. Efektywne strategie dla małej firmy 51,45 zł
Uniwersytet Donalda Trumpa. Marketing 51,45 zł
Badania marketingowe w małej firmie 36,65 zł
Dodatek gratis! Kolejna wspaniała teoria marketingowa 38,85 zł
Kluczowe umiejętności marketingowe. Strategie, techniki i narzędzia 72,45 zł

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com