test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Automatyzujemy nasze wydatki - automatyczne płacenie przelewów

     Każdy z nas mieszkając w cywilizowanym świecie uzależniony jest od wielu płatności, które musi ponieść by mieszkać i mieć prąd, wodę, gaz, Internet itd. To wszystko zabiera nam cenny czas i siły, bo musimy o tym pamiętać. Jest proste rozwiązanie, by odciążyć nas z tego nudnego obowiązku. Od nudnej żmudnej roboty są komputery!

     Jakie są korzyści z takiej automatyzacji? 

     Kiedy wyjeżdżamy na wakacje pojawia się problem, gdyż w tradycyjnym systemie płatności musimy pamiętać o wszystkich opłatach - np. o ZUSie. Rozwiązanie w mBanku jest proste! Jeśli dobrze skonfigurujemy konto to możemy praktycznie zapomnieć o takich opłatach jak ZUS, czynsz, prąd itp. operacjom, przynajmniej raz na dłuższy czas. W tym czasie to system będzie pamiętał kiedy co trzeba zapłacić.

Ale po kolei:

    Początkowo gdy dopadły mnie wydatki, dokonywałem płatności po kolei za pomocą przelewów elektronicznych przez Internet. Cieszyłem się, że nie muszę biegać po bankach, czy urzędach by zapłacić za podstawowe opłaty takie jak prąd, Internet czy tym podobne.
     Było to już samo w sobie swego rodzaju optymalizacją w porównaniu z bieganiem na pocztę by dokonać przelewu. 
     Jednak gdy ilość tych przelewów z biegiem życia stała się tak duża, że ciągle musiałem pamiętać, że do dziesiątego dnia miesiąca trzeba zapłacić jedną płatność, do piętnastego i to co drugi miesiąc prąd, do dwudziestego trzecią, do dwudziestego drugiego następną do trzydziestego... Było tego jeszcze więcej ale już nie wymieniam. W pewnym momencie zrobiłem sobie zapiski w zeszycie w którym ustaliłem płatności do: 10, później do 15, do 20, do 30 i co chwilę musiałem o tym pamiętać. Kiedyś zdarzyło się, że coś poklikałem ale nie zatwierdziłem płatności i przyszła mi kara...

Tego myślenia było za wiele, za bardzo to wszystko mnie męczyło i zabierało mi czas, aż do dnia w którym zawitał ciekawy pomysł w głowie: Czemu by tego nie zautomatyzować?
Okazało się, że prawie wszystko się udało tak zrobić. Dla przelewów stałych ustawiamy polecenie stałe zapłaty i dzień miesiąca i już po problemie.

Jaka jest oszczędność? Dla mnie duża bo odpadło mi:

W artykule Przelewy płacą się same, mówiącym o automatyzacji płatności w mBanku, pokażemy na przykładzie jak tego dokonać.

Podobne tematy

Załóż darmowe konto bankowe
Darmowe konto bankowe
Bank konto - zestawienie - wybierz konto bankowe
Konto oszczędnościowe najlepsze - rachunek oszczędnościowy
Darmowe konto bankowe
Konto bankowe młodzieżowe
Załóż bezpłatne konto bankowe w mbanku

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com