test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Strategia biznesu - niech wszystko utrzymuje się samo

    Chcesz mieć stabilną firmę, patrz na nią przez pryzmat zysku pasywnego. Jest to jeden z lepszych sposobów na stabilny dochód.

    Jedną ze strategii biznesowych powinno być takie właśnie podejście do biznesu. W życiu tak jest, że wszystko się zmienia, produkty dziś sprzedające się znakomicie jutro mogą przechodzić "do lamusa". Nikt ich nie chce już kupować, bo weszło coś nowego, lepiej dopracowanego, lub też rynek się nasycił.

Każda działalność, którą rozpoczynamy, czy to będzie główna czy też jedna z gałęzi naszego biznesu powinna być w stanie sama się utrzymać. W pierwszej kolejności warto eliminować koszty stałe. Następnie tak kombinować, by działalność wychodziła na plus. Gdy nic na to nie wskazuje to może trzeba coś zreorganizować bo inaczej będziemy musieli do tego dopłacać z innej naszej pracy, czy działalności. To wygląda jak zaczątek upadku całej działalności...

Podoba mi się podejście Henrego Forda, który swego czasu założył przy swoim zakładzie szkołę - technikum czy też zawodówkę już nie pamiętam. Jednak tak kombinował, by do tego nie dopłacać, bo dlaczego ma być ona obciążeniem dla zakładu produkującego auta?
Bardzo mądre podejście. Co zatem zrobił? Oprócz zajęć jakie były prowadzone dla uczniów przez nauczycieli były też warsztaty, gdzie uczniowie uczyli się zawodu wykonując konkretne prace, które dawały zarobek zakładowi i pozwalały na opłacenie nauczycieli, jak i kosztów utrzymania budynków szkoły. Tym sposobem szkoła utrzymywała się sama a uczniowie zdobywali wiadomości praktyczne tak na prawdę najbardziej przydatne. Bo czym jest sama teoria bez praktyki myślę, że każdy czytający się domyśla.
Teorię bez praktyki bym ocenił hasłem, które powiedział kiedyś jeden z nauczycieli: "Ee to wy więcej gadacie niż robicie".

Ciekawe produkty

Mistrzowie rynku. 40 strategicznych ruchów, które przyniosą szybki w 47,15 zł
Potęga informacji. Strategiczny przewodnik po gospodarce sieciowej 49,00 zł
Biznesplan 24,90 zł
Podobne tematy

Strategia biznesu - plan biznesu
Strategia biznesu jak ją doskonalić?
Strategia biznesu - utwórz własną!
Strategia biznesu - niech wszystko utrzymuje się samo

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com