test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Strategia biznesu - plan biznesu

     Strategia biznesu jest swego rodzaju planem działania firmy. Taki plan działania powinien nas zaprowadzić w miejsce tam gdzie chcemy być za miesiąc, rok, dwa lata itd. Od precyzyjności i później konsekwentności naszego działania w dużej mierze zależy nasz sukces, lub porażka.

      Strategia działania - bardzo ważny element naszego biznesu, bez którego możemy się kręcić w kółko harować jak wół a w finansowym aspekcie stać w miejscu a nawet cofać się. Definiujemy zatem plan, którego się później trzymamy. W uproszczeniu można nawet narysować swego rodzaju drzewko decyzji, które obejmie swym działaniem ważniejsze strategiczne elementy biznesu. 

Strategia powinna być przejrzysta. Powinniśmy ją rozpisać oraz zrobić jej skrót, streszczenie. Dobrze jest ten skrót, schemat działania wydrukować oraz powiesić go w miejscu gdzie pracujemy. Gdy przyjdzie nam ochota na zrobienie czegoś co nie jest zgodne ze strategią to gdy popatrzymy na schemat to powinno się nam odechcieć tego robić.
      Jeśli zatem ustalimy w planie, że tworzymy produkty i zajmujemy się wyłącznie produkcją, wówczas gdy przyjdzie nam ktoś z usługą, która będzie nas odciągać od celu głównego sprawa będzie prosta. Nie świadczymy usług. Jest to sprzeczne z naszą strategią i oddala nas to od celu głównego a czasami może nawet blokować nasz cel główny - ze względu na brak czasu na jego realizację.

Strategia biznesu powinna być prosta i uwzględniać różne sytuacje. Nawet te trudne, kiedy to brak nam funduszy na rozwój. Powinien być uwzględniony też plan awaryjny - plan wyjścia z biznesu na wzór inwestorów na giełdzie.
Można też ustanowić plan naprawczy, gdy firma zaczyna popadać w tarapaty i da się jeszcze coś z tym zrobić i ustanowić kiedy go należy wdrożyć.

Generalnie możemy stwierdzić, że potrzebny jest nam:


Ciekawe produkty

Mistrzowie rynku. 40 strategicznych ruchów, które przyniosą szybki w 47,15 zł
Potęga informacji. Strategiczny przewodnik po gospodarce sieciowej 49,00 zł
Biznesplan 24,90 zł
Podobne tematy

Strategia skutecznego przedsiębiorcy
Strategia biznesu - plan biznesu
Strategia biznesu jak ją doskonalić?
Strategia biznesu - utwórz własną!
Strategia biznesu - niech wszystko utrzymuje się samo
Strategia systematycznego dochodu pasywnego
Strategia producenta i importera

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com