test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Outsourcing - czy zlecać na zewnątrz

      Temat zlecania na zewnątrz jest  bardzo ważnym elementem strategicznym. Warto rozważyć czy umieścimy go w naszym planie czy nie.

       Czy warto zlecać zadania na zewnątrz? Jak to w życiu bywa zależy co, kiedy, jak, w jakim celu, za jaką kwotę.
Decyzja czy opłaci się zlecać zadania na zewnątrz czy też samemu się za nie brać zależy od wielu czynników, które musimy uwzględnić. Niektóre zadania nawet warto zlecić w szczególności wtedy, gdy wymagają określonej technologii w którą nie chcemy wchodzić, lub która jest droga a ktoś ją już rozpracował i w rezultacie wykona to zadanie może nawet lepiej i do tego taniej niż my sami.
Często zdarza się tak, że niektóre rzeczy wymagają skomplikowanych i drogich maszyn i dlatego lepiej będzie to zlecić na zewnątrz niż samemu pakować się w drogą technologię.
Czasem warto też zlecić coś czego nie chcemy się uczyć i wiemy, że ktoś to zrobi lepiej niekoniecznie drożej niż my. Czasem są też zadania które wyjątkowo nie lubimy wykonywać. Wówczas również outsourcing jest jak znalazł.
      
       Również wszystkie zadania, których nie da się uprościć warto rozważyć zlecenie na zewnątrz. Oczywiście przy każdym takim zleceniu musi być uwzględniony koszt oraz korzyść czasowa.  Zwrócić należy uwagę w szczególności na to by czas jaki tracimy na kontaktowanie się z inną firmą, czy osobami którym zlecamy wykonanie zadań nie był większy niż to gdy sami byśmy wykonali to zadanie. No chyba, że na prawdę nie lubimy tego zadania.

Kiedy warto wykonać robotę u siebie?
- gdy robota jest prosta i da się ją tanio i szybko zautomatyzować tak co spowoduje, że będzie ona bardzo tania i nie będzie nam zabierać za wiele czasu
- gdy wymaga ogromnej precyzji i raczej nie możemy ryzykować czy ktoś wykona zadanie dokładnie po naszej myśli

Podobne tematy

Outsourcing - czy zlecać na zewnątrz
Outsourcing sprzedaży

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com