test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Zus zapłać raz w roku - automatyzacja płatności

     Nie chce Ci się pamiętać co miesiąc o ZUSie? Nie musisz! Oczywiście nie namawiam do tego, żeby nie płacić ZUSu. Nie o to tu chodzi. Bynajmniej udało się znaleźć sposób, by ten obowiązek zautomatyzować. Dodatkowo zyskujemy pewną wolność, bo gdy wyjeżdżamy na wakacje to musimy pamiętać o przelewie do ZUSu- teraz już nie - sam się zapłaci...

      Choć kiedyś pytałem przedstawicieli banku, czy da się zautomatyzować przelewy do ZUSu to niestety otrzymałem negatywną odpowiedź, bo za każdym razem trzeba tam wpisywać w przelewie inne dane.

Czy jednak da się temu zaradzić?
      Owszem za pomocą stałych zleceń może jest problem, jednak da się tego dokonać w trochę inny sposób przynajmniej w mBanku. Wystarczy tylko na początku roku dowiedzieć się jakie są stawki dla wszystkich poszczególnych miesięcy i dokonać w jeden dzień 12 potrójnych przelewów na konto ZUSu. Kwoty te nie zostaną pobrane od razu lecz w odpowiednich miesiącach.
Oczywiście pamiętajmy, by ustawić odpowiednie dane i daty przelewu na np. 9 styczeń, 9 luty, 9 marzec itp.
A co z sobotami i niedzielami? Bo przecież w te dni przelewy nie idą...? Oprogramowanie mBanku jest na tyle inteligentne, że uwzględnia to i gdyby 9, czy 10 wypadł na sobotę, to dokona przelewu w piątek, tak by urząd ZUSu otrzymał na czas przelew.

Inne przelewy takie jak prąd

      Tak samo jak przelewy ZUSu możemy zapłacić za prąd, który jest teraz płacony szacunkowo, czyli otrzymujemy raz na pół roku fakturę z wyliczonymi kwotami za prąd i raz pół roku korygowane jest to z faktycznym licznikiem. Dla nas to dobra wiadomość, gdyż gdy otrzymujemy taką fakturę tworzymy trzy płatności raz na pół roku z odpowiednimi data i zapominamy o opłatach za prąd...

Co z opłatami, które są o nieregularnych kwotach?
     Gdy opłaty są nieregularne a nie chcemy sami myśleć o tych wydatkach w niektórych przypadkach możliwe jest skorzystanie z "polecenia zapłaty", czyli podpisujemy umowę, np. z firmą której mamy co miesiąc płacić jakiś abonament i to oni sami ściągają sobie z naszego konta określoną kwotę.

Wszystkie te informacje dotyczą konta w mBanku - zobacz jak je założyć.

Podobne tematy

Załóż darmowe konto bankowe
Darmowe konto bankowe
Bank konto - zestawienie - wybierz konto bankowe
Konto oszczędnościowe najlepsze - rachunek oszczędnościowy
Darmowe konto bankowe
Konto bankowe młodzieżowe
Załóż bezpłatne konto bankowe w mbanku

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com