test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Strategia producenta i importera

     Jeste¶ producentem? Trzymaj cenê! Pilnuj cenê! Przyjmij strategiê, która pozwoli na nie zniszczenie rynku. Jeste¶ importerem, czy te¿ producentem spraw by innym op³aci³o siê wspó³pracowaæ. Nie pozwalaj na zani¿anie cen poni¿ej umownego detalu

    Jest to porada dla tych, którzy produkuj±, lub te¿ sprowadzaj± towar z zagranicy i s± jedynymi dystrybutorami danego produktu, firmy czy te¿ kompleksu firm w zwi±zku z czym maj± mo¿liwo¶æ kontroli ceny. W takim przypadku powinni¶my koniecznie pilnowaæ ceny produktów, by firmy sprzedaj±ce nasz towar detalicznie nie zani¿a³y ceny poni¿ej ustalonej przez nas ceny detalicznej.

Potencjalna pu³apka - obni¿ê cenê sprzedam wiêcej...
    Teoretycznie wydawaæ by siê mog³o, ¿e to nie nasz problem, gdy towar bêdzie tani to i tak siê bêdzie sprzedawa³. Trudno jest to w stu procentach os±dziæ, czy zawsze zadzia³a to niekorzystnie finansowo dla hurtowni, jednak w wielu przypadkach mo¿e to byæ nies³ychanie szkodliwe dla nas jak i dla ca³ego rynku. Zani¿anie cen mo¿na powiedzieæ, ¿e psuje rynek. Niektóre znane firmy nie pozwalaj± na zani¿anie cen pilnuj±c, by rynek by³ zdrowy.

Czym grozi zani¿anie cen przez detalistów
     Za³ó¿my, ¿e jako hurtownia dajemy naszym kontrahentom 20% upustu w stosunku do ceny detalicznej. Gdy teraz czê¶æ z nich obni¿y cenê detaliczn± o 10% przyk³adowo po to by sprzedawaæ trochê taniej ale znacznie wiêcej ni¿ konkurencja zarabiaj±c przy tym jednak ju¿ tylko 10%. to kolejna firma mo¿e wpa¶æ na pomys³ by sprzedawaæ towar jeszcze taniej, ju¿ tylko na piêciu procentach.
Je¶li do tego dopu¶cimy to wielu odbiorców hurtowych naszych towarów mo¿e zrezygnowaæ ze wspó³pracy, gdy¿ na piêciu procentach nie bêdzie im siê op³aci³o handlowaæ naszymi produktami.

Mo¿e to byæ bardzo niekorzystne zjawisko, gdy¿ im wiêcej mamy kontrahentów tym wiêksza szansa, ¿e sprzedadz± towar lokalnie i dotr± do wiêkszej liczby klientów oraz bêd± mieli wiêcej ¶rodków pieniê¿nych na reklamê i promocjê naszych produktów.
    Zarabiaj±c du¿o raczej bêd± dbaæ o promocjê tych¿e artyku³ów a tym samym bêd± dbaæ równie¿ o nasz biznes. Gdy dopu¶cimy do zani¿ania cen to doprowadzimy do tego, ¿e nasi kontrahenci bêd± musieli pracowaæ wiêcej zarabiaj±c niejednokrotnie mniej. Dla przyk³adu pracownicy, którzy zarabiaj± grosze raczej nie s± zbyt zadowoleni z tego i jest du¿e prawdopodobieñstwo, ¿e w koñcu zmieni± pracê. Tak samo mo¿e byæ i tu, firmy ma³o zarabiaj±c mog± rezygnowaæ z kiepskich ofert wspó³pracy.
     Dodatkowo nowi odbiorcy hurtowi, gdyby nawet chcieli zacz±æ z nami handlowaæ to gdy pozwalamy na zani¿anie cen mog± zrezygnowaæ, gdy¿ na paru procentach biznes czêsto siê nie op³aci, bo ryzyko jest zbyt du¿e, zbyt du¿o trzeba sprzedaæ by sensownie zarobiæ.
Sam wiem co¶ o tym bo jaki¶ czas temu nie podj±³em takiej wspó³pracy choæ mia³em szczere chêci, ale gdy zobaczy³em jak bardzo s± ceny pozani¿ane uzna³em tê ofertê wspó³pracy za nieop³acaln± ju¿ na starcie, choæ teoretycznie upust by³ oko³o 30%!

Pozwolenie na zani¿anie cen detalicznych mo¿e byæ przys³owiowym strza³em we w³asne kolano... 

Podobne tematy

Strategia skutecznego przedsiêbiorcy
Strategia biznesu - plan biznesu
Strategia biznesu jak j± doskonaliæ?
Strategia biznesu - utwórz w³asn±!
Strategia biznesu - niech wszystko utrzymuje siê samo
Strategia systematycznego dochodu pasywnego
Strategia producenta i importera

Ró¿ne
Literatura biznesowa








lokaty | konta oszczêdno¶ciowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com