test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Strategia biznesu - utwórz własną!

strategia finansowa     Ważne jest w biznesie i w praktycznie każdym przedsięwzięciu, by mieć określoną strategię - plan działania. Bez tej strategii nasze działanie jest chaotyczne według znanego powiedzonka: "Jakoś to będzie". 

     Hasło "Jakoś to będzie" przypomina mi się reklamę drukarek już nie pamiętam jakiej firmy: Ukazane były dwa wydruki. Jeden wydruk wykonany był mocno postrzępioną czcionką i można tam było odczytać napis "JAKOŚ" a na drugim ładnie wydrukowanym "JAKOŚĆ". Posiadanie strategii może doprowadzić właśnie do takiej rozbieżności. Możemy wybrać jakość poprzez to, że wiemy do czego dążymy i wybieramy to co naprawdę działa skutecznie. Wiemy jak ma produkt, organizacja firmy wyglądać i szukamy skutecznych metod by do tego doprowadzić.
        Gdy zaczniemy szukać informacji o biznesie wcześniej czy później pewnie dotrzemy do pojęcia strategia działania. Jest to jak widać ważny aspekt prowadzenia własnej firmy i warto poświęcić mu trochę czasu na jego utworzenie a później rozwinięcie.

Oczywiście nie musimy tworzyć wielostronicowych dokumentów. Strategia może być bardzo prosta. Może być nawet w formie schematu - schematu, który jest sprawdzony i działa! Pierwszą jej formę warto umieścić w biznesplanie. Może to być pierwsza wersja naszej strategii.

Jak utworzyć schemat strategii, który umieścimy w biznesplanie?

  1. Warto spisać wszystkie cele, jakimi chcielibyśmy się zajmować, oraz jakie działania chcielibyśmy w firmie wykonywać, oraz co będzie główną naszą działalnością. Następnie analizujemy je według tego co ile powinno przynosić dochodu, oraz tym, które działania przynoszą nam największą satysfakcję. Wszystko to warto ująć w priorytety, co jest dla nas najważniejsze, oraz na czym tak naprawdę da się zarobić. Oczywiście warto skupić się nad tym co najbardziej nas interesuje i z tego próbować wycisnąć jakiś dochód.

  2. Spisać sposób w jaki ma działać firma, między innymi w jakich godzinach na początku, później po osiągnięciu sukcesu ile będzie nam potrzeba czasu by firma funkcjonowała sprawnie i się rozwijała,

  3. Gdy już mamy spisane cele i to do czego chcemy dążyć w następnym kroku segregujemy to wszystko według priorytetów oraz pod każdym zadaniem wpisujemy co należy zrobić jaką strategię objąć by doprowadzić do urzeczywistnienia każdego naszego dobrego planu i marzenia. Te właśnie działania będą naszą strategią. Powinniśmy się ich trzymać jak najmocniej i je rozwijać, ale to już temat na nasz kolejny artykuł:
Jak doskonalić strategię sukcesu - zobacz więcej...

Ciekawe produkty

Strategiczne zarządzenie sprzedażą 69,00 zł
Podobne tematy

Strategia skutecznego przedsiębiorcy
Strategia biznesu - plan biznesu
Strategia biznesu jak ją doskonalić?
Strategia biznesu - utwórz własną!
Strategia biznesu - niech wszystko utrzymuje się samo
Strategia systematycznego dochodu pasywnego
Strategia producenta i importera

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com