test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Własny biznes czy etat?

biznes własna firma     Chęć rzucenia pracy na rzecz własnej działalności wydaje się być bardzo atrakcyjna. Odpowiedź na to czy rzucać etat i zacząć własny biznes nie jest jednak tak oczywista.

       Nie oszukujmy się praca we własnej firmie nie jest łatwa, nikt nikomu nie obiecuje, że się tu nie napracuje. Na naszą głowę spada dbanie o pracę właściwą, o sprzedaż, marketing, zarządzanie, inwestowanie. Jeśli dobrze nie zaplanujemy swojej działalności to będziemy mieli coraz więcej obowiązków, coraz mniej czasu, może nawet coraz mniej cierpliwości... i niekoniecznie więcej pieniędzy.

      Dlatego ważne jest na wstępie zadbanie o to czy nie pakujemy się w jakąś utopię - wir pracy bez dna, która zabierze całą naszą radość i to o co tak zacięcie walczyliśmy o wolność. Tak nieprzemyślana działalność gospodarcza może się okazać naszym niewolnictwem i w końcu doprowadzić do upadku naszej działalności. Bo gdy rozrośnie się nasza firma to jeśli dobrze wszystkiego nie zorganizujemy to nie łudźmy się może dojść do tego, że całe przedsięwzięcie przerośnie nasze siły a my będziemy podobni do człowieka na łódce miotanego różnymi wichrami który sam bez załogi (pracowników) próbuje walczyć na statku z wielką wichurą nie mając nawet czasu na to, by właściwie ustawić żagle. No a na załogę go nie było stać, bo ładunek na statku jest niewielki, lub słabo przemyślany, zoptymalizowany.
Jeśli zatem nie przemyślimy całego przedsięwzięcia, które w miarę rozrostu powinno dać się zautomatyzować, lub opłacalnie powtarzam opłacalnie podzlecić możemy stać się podobni do takiego człowieka, który będąc sam bez załogi walczy ze sztormem na morzu.

Nie możemy stać się więźniem w naszej własnej firmie, warto pomyśleć o tym co chcemy osiągnąć zakładając własną działalność.

Zauważmy jednak jedną rzecz. Jeśli zaprojektujemy nasze przedsięwzięcie "z głową" czyli tak, by z czasem dało się ono uprościć, zoptymalizować a dzięki czemu wiele obowiązków się zredukuje mamy szansę na całkiem niezły sukces.

Jeśli pozostaniemy na etacie i nie będziemy tworzyć nic swojego to o ile praca ta daje nam jakiś rozwój, satysfakcję w miarę dobry przychód to jeszcze pół biedy. Gorzej gdy pracujemy nie rozwijając się nie zarabiamy na tyle by móc coś odłożyć w celu zainwestowania. Tak czy inaczej nawet pracując na etacie warto pomyśleć nad mądrym inwestowaniem swoich odłożonych środków pieniężnych.

Gdy zdecydujemy się na firmę warto zacząć budowę własnej firmy zanim rzucimy etat. Jest to w wielu przypadkach możliwe. Możemy na przykład współpracować z innymi firmami na początku na zasadzie umowy zlecenia a następnie przejść później na własną działalność. Pamiętajmy, że w firmie są nie tylko zyski, ale są też koszty. Gdy założymy firmę, będziemy musieli ponosić jej ciężar, np. Zus itp. Dlatego warto najpierw wszystko przygotować zanim uruchomimy firmę na dobre.

Trzeba też pracując na etacie robić przygotowania do otwarcia biznesu umiejętnie, żeby nie stać się pracoholikiem, który nie ma czasu na nic ani dla nikogo, także dla siebie...

Ciekawe produkty

Innowacja albo śmierć. Bij swoje rekordy w życiu i w pracy 29,90 zł
Jak zwyciężać w pracy 39,00 zł
Jednominutowy menedżer. Równowaga życia i pracy 19,90 zł
Podobne tematy

Własny biznes czy etat?
Czy praca na etacie jest jeszcze tak lukratywna?
Niebezpieczeństwo dobrej pracy - dobra praca niekiedy wróg wolności
Dobra praca a wolność finansowa
Różnice etat - własna działalność
Spółka czy współpraca
Praca w domu - praca przez Internet

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com