test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Czy praca na etacie jest jeszcze tak lukratywna?

      O pracy na etacie ciężko dzisiaj jest powiedzieć, że jest pewna i bezproblemowa. Ciężko jest też powiedzieć, że jest na całe twórcze życie.

etat, praca      Czasy, kiedy na etacie przepracowywało się całe życie już raczej przeminęły. Owszem są może jeszcze instytucje, gdzie można załapać się i do emerytury tam uczęszczać. Jednak coraz częściej ludzie zmieniają pracę wiele razy w życiu z różnych powodów. Niektóre z nich mogą być takie, że znaleźli lepszą, inne to zwolnienia z powodu kryzysu w firmie, lub branży inne też z powodu podupadnięcia firmy.
Jednak o pracy na etacie ciężko jest powiedzieć, że jest łatwa.
Pamiętam taką sytuację, że kiedyś mój dobry znajomy znalazł dość dobrą pracę, gdy ją zaczynał było wszystko ok i cała atmosfera była znośna. Jednak po jakimś dłuższym czasie zorientował się, że teraz ma o wiele więcej obowiązków, że nawet gdyby chciał to wszystko przerobić to raczej byłoby ciężko wszystkie te obowiązku udźwignąć.

Niestety duże kooperacje mogą mieć często olbrzymie wymagania i choć może i da się tam w miarę dobrze zarobić, to często kosztuje to wiele stresu i niekiedy czasu po pracy.

    Nawet praca w szkole dziś już nie jest tak pewna jak kiedyś chociażby ze względu na niż demograficzny, lub też ze względu różne przeobrażenia.
Być pracownikiem dziś nie jest tak prosto. Poprzeczka jest postawiona dość wysoko. Problemem związanym z rozpoczęciem pracy po szkole lub po studiach może być wymaganie doświadczenia, ale żeby je zdobyć przecież trzeba gdzieś zacząć pracować...
Oczywiście dla wielu praca na etacie i tak mimo wielu problemów będzie znacznie lepsza niż własny biznes, który nie dość, że nie daje gwarancji zysku to może jeszcze doprowadzić niestety do strat.
Dobrym połączeniem dla niektórych zatem może być praca na etacie, byleby nie zabierała ona za wiele czasu i dodatkowo drobny biznes czasem może bardziej traktowany jako hobby. Ważne jest tu jednak to, by nie przepracować całego życia, lecz inteligentnie zarządzać czasem. Zawsze jest jeszcze nadzieja, że może się uda rozwinąć biznes na tyle, że będzie można porzucić pracę na etacie o ile oczywiście tego chcemy.

Pozwolę sobie zatem na podział (Oczywiście jeszcze na każdym szczeblu można dorabiać inwestując)::

W przypadku punktu drugiego warto zauważyć, że może on doprowadzić do niebezpiecznego stanu, który nazywa się pracoholizmem. Warto więc zrobić to mądrze i ustalić pewne zasady i się ich trzymać.
Pomocny w tym może być artykuł:
Nie mam czasu na biznes. Co zrobić?


Ciekawe produkty

Innowacja albo śmierć. Bij swoje rekordy w życiu i w pracy 29,90 zł
Jak zwyciężać w pracy 39,00 zł
Jednominutowy menedżer. Równowaga życia i pracy 19,90 zł
Podobne tematy

Własny biznes czy etat?
Czy praca na etacie jest jeszcze tak lukratywna?
Niebezpieczeństwo dobrej pracy - dobra praca niekiedy wróg wolności
Dobra praca a wolność finansowa
Różnice etat - własna działalność
Spółka czy współpraca
Praca w domu - praca przez Internet

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com