test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Praca w domu - praca przez Internet

       Dziś w dobie informatyzacji wielu dziedzin życia pracodawcy dostali w swoje ręce potężny mechanizm eliminujący część kosztów i dający ich pracownikom możliwość zarobkowania poprzez pracę w domu. Praca przez Internet dzięki temu stała się możliwa.

     Zarabianie przez Internet jest korzystne w szczególności dla matek wychowujących swoje dzieci. Matka w ten sposób może być blisko swoich dzieci a także nie rezygnować całkiem ze swojej pracy i kariery zawodowej. Choć może praca przez Internet niekoniecznie trwać będzie przez 8 godzin dziennie w tym przypadku, jednak pozwala na zarabianie i rozwój pomimo bycia w domu.

Słyszałem o takim przypadku, że oboje małżonków pracują zdalnie w firmie informatycznej i dzięki temu mogą być w domu i sami wychowywać swoje dziecko.

Myślę, że dużym plusem w takim przypadku jest to, że rodzice gdy są razem w domu mogą naprzemiennie zajmować się dzieckiem, oraz gdy dziecko śpi pracować w tym czasie oboje.
Praca w domu jednak nie zawsze jest możliwa na takim wysokich obrotach jak w firmie, gdyż w domu jest sporo rozpraszaczy, własnych przedmiotów itp. To jednak od nas samych zależy czy damy się wciągnąć w nieefektywność czy nie.

Jeśli otrzymujemy zlecenia od szefa to może i tak jest łatwiej niż we własnej działalności utrzymać to wszystko w ryzach i pracować efektywnie, bo jest lista obowiązków co trzeba robić po kolei i gdy się jej trzymamy to nie powinno być źle.

Kwestia odpowiedzialności pracodawcy
     Jednym z problemów o których słyszałem jeśli chodzi o pracę w domu zdalną są kwestie prawne, czyli czy pracodawca odpowiada za pracownika, który pracuje w domu, bo przecież jeśli kogoś zatrudniamy to podlegamy inspekcji pracy i obowiązują nas wszystkie wymogi np. odpowiednie oświetlenie, wysokość pomieszczenia pracy itp.
Gdyby nawet to było przeszkodą to rozwiązaniem tego problemu może być danie pracownikowi wypowiedzenie pracy i zacząć z nim współpracę na zasadzie dwóch niezależnych firm. Wówczas problem ten przygotowania stanowiska pracy powinien zniknąć, bo przecież trudno zapewnić te wszystkie wymogi np. wysokość pomieszczenia pracy, gdy ktoś pracuje u siebie w domu, przecież pracodawca nie będzie podwyższał bloku, czy stropu w domu...

Ciekawe produkty

Innowacja albo śmierć. Bij swoje rekordy w życiu i w pracy 29,90 zł
Jak zwyciężać w pracy 39,00 zł
Jednominutowy menedżer. Równowaga życia i pracy 19,90 zł
Podobne tematy

Czy praca na etacie jest jeszcze tak lukratywna?
Niebezpieczeństwo dobrej pracy - dobra praca niekiedy wróg wolności
Dobra praca a wolność finansowa
Spółka czy współpraca
Praca w domu - praca przez Internet
Telepraca - zalety
Tandem praca plus firma

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com