test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Mieszkanie na kredyt

     Kupno własnego mieszkania tudzież domu to spory wydatek, bez względu na własne dochody i oszczędności zazwyczaj potrzeby jest nam kredyt na remont, wykończenie, zakup, czy wszystko łącznie.

     Oczywiście bardzo wiele daje wkład własny, jednakże kredyty hipoteczne udzielane są przez banki stosunkowo łatwiej niż w przypadku kredytów gotówkowych.

Mieszkanie na kredyt to popularna forma wśród młodych małżeństw czy rodzin z dziećmi, zawsze lepiej posiadać ciasne, ale własne M niż wynajmowane, nawet duże mieszkanie, czy nawet dom z wymarzonym ogródkiem, które to nigdy nasze nie będzie mimo wysokiego czynszu płaconego co miesiąc.

Często  rata kredytu hipotecznego równa się z czynszem za wynajmowane lokum, dlatego też wiele osób rezygnuje z najmu na rzecz kredytowania zakupu własnego mieszkania. Kredyty hipoteczne są o tyle wygodne dla klientów, iż raty mogą zostać rozłożone na bardzo długie okresy spłaty, przykładowo na trzydzieści lat, kiedy pojedyncza rata to znikomy wydatek w budżecie domowym, dodatkowo kredyt w obcej walucie lub z ratami malejącymi pozwalają na obniżenie kosztów kredytu.

Oczywiście rata wiele zależy od sumy kredytu jaką będziemy potrzebowali na zakup naszego domu, jeśli będzie ona zbyt duża i niedopasowana do naszych zarobków, może być bardzo duży obciążeniem finansowym. Dlatego niekiedy lepiej jest stopniowo kupować najpierw niewielkie mieszkanie a później dom niż od razu kupić dom na który nas nie będzie de facto stać... Wiele zależy od naszych zarobków, jednak, gdy weźmiemy zbyt duży kredyt to może to uderzać niestety w sferę naszego bezpieczeństwa finansowego w przypadku jakiegoś ewentulanego potknięcia np. utraty pracy czy też zmniejszenia się dochodów w firmie.

Ciekawe produkty

Poczta pantoflowa. Sztuka marketingu szeptanego 38,85 zł
Skuteczny marketing w małej firmie 36,65 zł
Reklama partyzancka. Efektywne strategie dla małej firmy 51,45 zł
Uniwersytet Donalda Trumpa. Marketing 51,45 zł
Badania marketingowe w małej firmie 36,65 zł
Dodatek gratis! Kolejna wspaniała teoria marketingowa 38,85 zł
Kluczowe umiejętności marketingowe. Strategie, techniki i narzędzia 72,45 zł
Podobne tematy

Kredyt hipoteczny - kredyt mieszkaniowy
Kredyt hipoteczny - płacić mniej
Czym kierować się biorąc kredyt
Kredyt hipoteczny porównanie - wybierz najlepszy kredyt hipoteczny
Masz wielką zdolność kredytową? Bój się jeszcze bardziej!
Pętla kredytowa - co zrobić? - Jak wyjść z pętli kredytowej?
Zakup mieszkania - kredyt hipoteczny

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com