test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Zakup mieszkania - kredyt hipoteczny

   Gdy nie posiadamy całej kwoty, by zapłacić za nieruchomość najczęściej będziemy podpierali się kredytem hipotecznym, mieszkaniowym. Warto zatem zanim kupimy taką nieruchomość wyliczyć ile będziemy potrzebowali kredytu a ile mamy własnego wkładu.

     Gdy ustalamy kwotę kredytu musimy pamiętać i uwzględnić wszystkie koszty przedsięwzięcia oprócz przykładowej kwoty 200tys. musimy doliczyć

Warto też zauważyć, że w bankach najczęściej możemy spłacić wcześniej kredyt (oczywiście trzeba dopytać na jakich warunkach) i jeśli nam zostanie gotówki, to możemy kredyt hipoteczny częściowo spłacić po remoncie mieszkania. Gdy jednak braknie nam gotówki w czasie remontu, to zaczyna się spory problem, bo trzeba na szybko coś załatwiać, np. debet na koncie, lub szybki kredyt gotówkowy niekoniecznie tani...
Możemy też zwiększyć zadłużenie hipoteczne mieszkania, ale to nie jest już takie proste, bo znów trzeba często przechodzić procedurę taką jak przy przyznawaniu kredytu, czyli przedstawić zarobki, zaświadczenia, wprowadzać nowe aneksy przy księgach wieczystych - dużo problemów - a tego raczej chcemy unikać.

     Kupując na kredyt pewnie będziemy chcieli zablokować nieruchomość dla siebie i najczęściej spiszemy umowę przedwstępną, która jest i tak konieczna, gdy bierzemy kredyt hipoteczny, bo dopiero po jej spisaniu możemy z reguły spisywać umowę kredytową z bankiem. W umowie przedwstępnej zobowiązujemy się na zakup danej nieruchomości dając określony zadatek.
Warto ująć w niej taki zapis, że gdybyśmy nie dostali kredytu to sprzedający jest zobowiązany dany zadatek oddać. Bo inaczej może mieć problem, gdybyśmy rzeczywiście takiego kredytu nie otrzymali a przecież niekoniecznie musi to być z naszej winy. Umowa powinna wiązać obie strony, czyli gdyby się sprzedający chciał wycofać, to musi oddać nam dwa razy tyle co nasz zadatek (razem podwojoną wartość zadatku jaką otrzymał). My natomiast gdybyśmy zrezygnowali tracimy nasz zadatek.
Oczywiście przy małych kwotach spisujemy taką umowę używając standardowych umów cywilno-prawnych. Umowę taką warto spisać przy świadkach, którzy potwierdzą całe zajście swoimi podpisami i danymi z dowodu osobistego. Jeśli jednak kwoty są duże możemy użyć umowy notarialnej, jednak jej wadą jest duży koszt około 900zł. Niemniej jednak dużo łatwiej jest wyegzekwować umowę notarialną niż zwykłą cywilno prawną. Gdyż taka umowa spisana jest w obecności osoby reprezentującej urząd państwowy - osobę zaufania publicznego. Umowę zwykłą jest ciężej wyegzekwować, gdyż ktoś może nam zarzucać np. że podpisał ją pod przymusem, lub innymi okolicznościami spornymi. W akcie notarialnym nie ma takich problemów. Notariusz potwierdza, że takie zdarzenie miało miejsce i że tożsamość osób sprawdził na podstawie dowodów osobistych.

   Warto też śledzić cały czas rynek i strony internetowe związane z zakupem nieruchomości, gdyż wiedza w dzisiejszych czasach jest bardzo ważnym elementem wielu działań a jej brak może nas sporo kosztować. Zdaję sobie też sprawę, że to co tu napisałem jest tylko wstępem do całego tematu i warto ten temat rozwinąć poprzez czytanie w specjalizujących się tylko w tym stronach.

Ciekawe produkty

Analiza kredytu, czyli - jak się nie dać oszukać! 14,00 zł
Podobne tematy

Kredyt gotówkowy
Porównywarka kredytów gotówkowych

Różne
Literatura biznesowa








lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com