test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Co fachowiec może stracić prowadząc firmę

    Jakie jest niebezpieczeństwo prowadzenia własnej firmy dla fachowca? Pewnym problemem dla osoby, która jest fachowcem w konkretnej branży może być przy prowadzeniu własnej działalności niestety zmniejszenie swoich kwalifikacji. 

     Kiedy takie coś może nastąpić i czy zawsze tak się dzieje? Nie zawsze, jednak w pewnych warunkach, gdy zakłada się firmę, to niestety może okazać się to, że zamiast buszować we własnej dziedzinie, w tym co człowiek lubi i w czym się wykształcił musi brnąć w wiele prac i zagadnień związanych stricte z prowadzeniem firmy. Jeśli jest w stanie wprowadzić firmę na wysokie obroty i stać go na zatrudnienie ludzi, by zajmowali się tematami nie związanymi z jego branżą, lecz koniecznymi do funkcjonowania firmy to jest szansa na to, że będzie się zajmował swoją branżą.

Gdy jednak wszystkie obowiązki dźwiga sam czyli zajmuje się promocją, księgowaniem i wieloma sprawami związanymi z działaniem firmy wówczas może mieć coraz mniej czasu na swoje zainteresowania a tym samym stać w miejscu jeśli chodzi o swoją branżę.

Przykład
     Spróbujemy zanalizować firmę zajmującą się tworzeniem stron WWW. W firmie takiej powiedzmy pracuje 10 osób z czego 2 osoby zajmują się grafiką, jest 4 programistów, 2 osoby promują firmę, szukają klientów i z nimi nawiązują współpracę, 1 osoba dorywczo sprząta biuro (zajmuje się na przykład całym biurowcem) i jedna osoba zajmuje się księgowaniem, umowami itp.
Każdy więc działa w swojej branży, każdy tej branży może poświęcić cały wolny czas i coraz bardziej się w niej specjalizować.
Problem własnej działalności gdy prowadzimy ją sami jest właśnie to, że trzeba zmierzyć się z tymi wszystkimi sprawami naraz. Ale przecież niekoniecznie musimy lubić programowanie i zarządzanie naraz oraz dodatkowo księgowanie i grafikę. Tak więc problem może być to, że nie wszystko jest wówczas na wysokim poziomie oraz to, że nie ma czasu na np. swoją ulubioną grafikę.

Tak więc gdy chcemy działać w swojej branży zostaje albo zostać w pracy, albo zlecać tematy, których nie lubimy, ale problemem w szczególności na początku może być brak funduszy, by tego dokonać.
A wtedy czeka nas żmudna praca w wielu branżach naraz... lub bycie podwykonawcą. To też może być rozwiązaniem, gdyż odpada nam szukanie klientów, lecz jak to często w życiu bywa pewnie za jakąś cenę...

Ciekawe produkty

Innowacja albo śmierć. Bij swoje rekordy w życiu i w pracy 29,90 zł
Jak zwyciężać w pracy 39,00 zł
Jednominutowy menedżer. Równowaga życia i pracy 19,90 zł
Podobne tematy

Czy praca na etacie jest jeszcze tak lukratywna?
Niebezpieczeństwo dobrej pracy - dobra praca niekiedy wróg wolności
Dobra praca a wolność finansowa
Spółka czy współpraca
Praca w domu - praca przez Internet
Telepraca - zalety
Tandem praca plus firma

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com