test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Z kredytem czy bez

     Gdy zaczynamy swój pierwszy biznes i nie ma możliwości wystartowania bo brakuje gotówki, to często może nasuwać się pytanie czy brać kredyt czy nie...

     Jak zwykle odpowiedź na pytanie nie jest w 100% pewna i klarowna. Dużo zależy od czynników, naszego doświadczenia itp.
Gdy nasze doświadczenie jest zerowe, nie mamy planu, nie ma kogoś kto by nas przez ten biznes przeprowadził, nie mamy żadnego też doświadczenia w branży w której chcemy działać, nie pracowaliśmy nigdy choćby na etacie to sprawa jest trudna i prawdopodobieństwo, że uda nam się utworzyć super biznes jest niewielkie. Zawsze jest jakiś promyk nadziei, ale nie ufałbym za bardzo wtedy, że się powiedzie. Biznes nie jest łatwy a pożyczone pieniądze trzeba spłacić. Łatwiej jest eksperymentować, gdy mamy już jakieś doświadczenie.

Co warto wiedzieć, gdy decydujemy się na kredyt na start firmy

     Kredyty w biznesie są dobre, ale dla początkujących biznesmenów niekoniecznie na starcie. Chyba że jest dobry plan i ktoś kto pomoże wyprowadzić biznes na biznesową autostradę.

Wiele działalności wymaga kredytu ale ten biznes z założenia powinien kredyt sukcesywnie spłacać. Gdy weźmiemy duży kredyt to już może nie być czasu na naukę. Zaczyna się twarda gra i albo przetrwamy ale stajemy się zbankrutowanymi dłużnikami...

Według mnie branie dużego kredytu na rozpoczęcie działalności ma sens gdy mamy albo spore doświadczenie zarówno w sprawach prowadzenia biznesu jak i w temacie na którym zamierzamy zarabiać. W biznesie trzeba wiedzieć jak zbilansować zysk i straty uwzględniając też kredyt oraz jak działalność rozreklamować, by mieć zyski na odpowiednio wysokim poziomie. Musimy się liczyć, że gdy weźmiemy kredyt to jego ciężar musi udźwignąć nasz biznes. W porównaniu z tym konkurencja może mieć łatwiej. Gdy więc bierzemy kredyt na rozpoczęcie działalności trzeba działać z pompą i zdecydowanie. Już teraz nie ma za bardzo czasu na naukę!

Od teraz:

obrót - koszty - rata kredytu = zysk.

Jakie rozwiązanie może być optymalne?

     Gdy biznes da się zacząć bez kredytu i choć trochę go rozkręcić na tyle by był w stanie coś zarabiać, wówczas taki przedsiębiorca może nauczyć się też zarządzać kosztami tak, że je minimalizuje i dzięki temu jeśli wyciągnie wnioski może zyskać dużo w późniejszym okresie. Wtedy można wziąć kredyt na rozwój i rozważnie podjąć działania w celu rozwoju swego biznesu. Warto wydawać te pieniądze rozważnie w rzeczy, które są potrzebne i przyniosą zysk.

Dla wydających pożyczone pieniądze łatwą ręką dobrą zasadą może okazać się uznanie tych pieniędzy jako droższych niż te wypracowane samemu i tak na przykład jak coś kosztuje 1000zł to gdy kupujemy to z pożyczonych pieniędzy liczymy, że kosztuje 1500zł czy nawet 2000zł - to zależy jak drogi mamy kredyt.

Ciekawe produkty

Analiza kredytu, czyli - jak się nie dać oszukać! 14,00 zł
Podobne tematy

Kredyt hipoteczny - kredyt mieszkaniowy
Kredyt hipoteczny - płacić mniej
Czym kierować się biorąc kredyt
Kredyt hipoteczny porównanie - wybierz najlepszy kredyt hipoteczny
Masz wielką zdolność kredytową? Bój się jeszcze bardziej!
Pętla kredytowa - co zrobić? - Jak wyjść z pętli kredytowej?
Zakup mieszkania - kredyt hipoteczny

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com