test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Wydajność pracy

       Nie ważne czy pracujesz na etacie, czy też we własnej firmie wydajność jest czymś nieodzownym. Czymś o wiele ważniejszym jest nie to ile pracujesz, ale jak efektywnie pracujesz. Jeśli w pracy na mało istotne sprawy tracisz 4 godziny to w trybie ośmiogodzinnym możesz przyjąć, że efektywność Twojej pracy wynosi 4 godziny dziennie. Niestety "efekt końcowy" nie będzie się pytał ile czasu straciłeś na dane zadanie. Może inaczej klient, który będzie oczekiwał na projekt lub zadanie, które zostało Ci powierzone nie będzie wnikał w to, czy dane zadanie zabrało Ci 10 godzin życia za dużo, bo pracowałeś mało wydajnie...

Dlatego ważne jest spisanie celów, które chcesz w swoim życiu osiągnąć. Następnie znalezienie metod, sposobów na ich osiągnięcie a wreszcie konsekwentne wdrożenie danej strategii w życie bez oglądania się za dużo na boki.
Firma, twoje przedsięwzięcie musi mieć określony plan realizacji. Bez niego jakiekolwiek działania mogą stać się nieefektywne i chaotyczne.

Ważne jest to, by ilość zadań nie była zbyt duża ani też zbyt mała. W przypadku zbyt małej liczby zadań nie wykorzystamy maksymalnie czasu, który był przeznaczony na pracę, natomiast gdybyśmy popadli w drugą skrajność i wyznaczyli sobie zbyt dużo czasochłonnych zadań wówczas wprowadzalibyśmy się w stany stresowe. Popadlibyśmy w niezadowolenie a z czasem nawet moglibyśmy się zniechęcić i stracić poczucie własnej wartości myśląc o sobie, że jesteśmy do niczego, bo nigdy nie możemy z niczym zdążyć na czas.

Podobne tematy

Czy praca na etacie jest jeszcze tak lukratywna?
Niebezpieczeństwo dobrej pracy - dobra praca niekiedy wróg wolności
Dobra praca a wolność finansowa
Spółka czy współpraca
Praca w domu - praca przez Internet
Telepraca - zalety
Tandem praca plus firma

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com