test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Kredyt a umowa o pracę

    Zaciągnięcie kredytu w przypadku, gdy mamy umowę o pracę jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej w szczególności taką, którą prowadzimy nie za długo.

    Gdy pracujemy na etacie to też nie jest to aż tak różowe, bo wiele banków wymaga przynajmniej 6 miesięcznego okresu zatrudnienia. Najlepiej jak umowa jest na czas nieokreślony, czyli jest to umowa stała. W przypadku, gdy dysponujemy mniejszym okresem zatrudnienia mogą być kłopoty oraz gdy zatrudnienie jest na czas określony.

    Zupełnie odmienną sprawą jest sytuacja, gdy umowę mamy na czas określony, jednak jest ona przedłużana w sposób ciągły, czyli przez kilka lat z rzędu oraz umowa jest np. w budżetówce itp. Wówczas może być to do przebrnięcia z uwagi na to, że kilka lat z rzędu przedłużanie umowy się powtarza oraz pod warunkiem, że zatrudniający np. dyrektor wystawi dokument, że ma zamiar umowę przedłużyć na kolejny rok.

W sytuacji newralgicznej może się okazać ważnym to, czy jest to nasza pierwsza praca, czy już kolejna. Gdy dysponujemy w zanadrzu dokumentami na to, że pracowaliśmy przez rok, czy dwa gdzieś indziej oczywiście w niektórych bankach może to być na duży plus.

Firma a kredyt

    Zdecydowanie gorsza sytuacja jest wówczas, gdy posiadamy działalność gospodarczą, którą prowadzimy krótko. Wówczas już na wstępie możemy spotkać się z odmową. Gdy prowadzimy firmę krócej niż dwa, trzy lata to faktycznie może to być problemem nie do przebrnięcia niestety. Powyżej tego okresu jest już znacznie łatwiej o ile w rozliczeniu pit są wystarczająco wysokie zarobki.

Ciekawe produkty

Analiza kredytu, czyli - jak się nie dać oszukać! 14,00 zł
Podobne tematy

Kredyt hipoteczny - kredyt mieszkaniowy
Kredyt hipoteczny - płacić mniej
Czym kierować się biorąc kredyt
Kredyt hipoteczny porównanie - wybierz najlepszy kredyt hipoteczny
Masz wielką zdolność kredytową? Bój się jeszcze bardziej!
Pętla kredytowa - co zrobić? - Jak wyjść z pętli kredytowej?
Zakup mieszkania - kredyt hipoteczny

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com