test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Kredyt - Czy korzystać z doradcy finansowego?

   Pytanie czy warto korzystać z porad doradcy kredytowego? Myślę, że tak, jednak najlepiej jest w tak ważnej kwestii w szczególności jeśli chodzi o duży kredyt hipoteczny trochę poszukać samemu i wiedzieć o czym się rozmawia. Gdy korzystamy z porad doradcy warto przestrzegać pewnych zasad.

      Gdy decydujemy się na tak wielkie przedsięwzięcie jakim jest kredyt hipoteczny warto skorzystać z wielu sposobności, by odnaleźć najlepszą ofertę. Jedną z opcji może być porada doradcy kredytowego. Warto tu skorzystać z więcej niż jednej porady przecież tu chodzi o naszą przyszłość, więc tak jak przy zakupie sprzętu AGD, czy innych produktów dobrze jest znać opinie wielu ekspertów, przetrawić je i dopiero wówczas zdecydować się na konkretny kredyt.

      Najlepiej samemu poszukać najlepszego kredytu o czym pisałem w artykule "Jak wyszukać najlepszy i najtańszy kredyt" i dodatkowo skorzystać z porad doradcy finansowego.

Przykład z życia

   Sam kiedyś skorzystałem z ich oferty. Potrzebowałem wówczas bardzo szybko wziąć kredyt i rozważałem różne oferty jednak od doradcy finansowego Open Finanse dowiedziałem się, że najlepiej w mojej sytuacji skorzystać z konkretnego banku, który mi podał. Rzeczywiście tam gdzie mi polecono kredyt był ultra szybki i na dobrych warunkach.

Zalety korzystania z porad doradców kredytowych
    Zaletą zatem z korzystania z ofert doradców kredytowych jest to że osoba, która współpracuje z wieloma bankami na co dzień pośredniczy w wielu kredytach i w związku z tym powinna posiadać duże doświadczenie co może nam zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Polecam zatem oprócz samodzielnego szukania kredytu skorzystać z ofert firm porównujących kredyty wielu banków. Oczywiście dobrze jest uczciwie powiedzieć, że: "szukamy kredytu w różnych miejscach i jeśli państwo są w stanie zaoferować kredyt na lepszych warunkach niż sami znaleźliśmy chętnie skorzystamy z państwa oferty".
Na tym etapie absolutnie nie wolno się związać jakąś umową, która nas zobliguje do wzięcia kredytu przez tą instytucje! Ma to być niezobowiązujące spotkanie, które wyłoni bank zwycięzcę.
Wówczas porównujemy to do tego co sami znaleźliśmy i wybieramy czy brać kredyt samemu, bezpośrednio z banku czy też konsultant znalazł nam coś lepszego.

Kiedy lepiej samemu kontaktować się z bankiem?
    Gdy natomiast chcemy się targować o kredyt i mamy w tym spore predyspozycje to wówczas może lepiej jest załatwiać sprawę samemu bez doradcy kredytowego, bo tak to możemy negocjować z niewłaściwym człowiekiem... 

Ciekawe produkty

Analiza kredytu, czyli - jak się nie dać oszukać! 14,00 zł
Podobne tematy

Kredyt hipoteczny - kredyt mieszkaniowy
Kredyt hipoteczny - płacić mniej
Czym kierować się biorąc kredyt
Kredyt hipoteczny porównanie - wybierz najlepszy kredyt hipoteczny
Masz wielką zdolność kredytową? Bój się jeszcze bardziej!
Pętla kredytowa - co zrobić? - Jak wyjść z pętli kredytowej?
Zakup mieszkania - kredyt hipoteczny

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com