test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Jak zarządzać kredytem w obcej walucie?

     Ogólnie znaną wiedzą jest to, że każdy kto bierze kredyt w innej walucie niż zarabia ryzykuje. Gdy jednak mądrze zarządza tym ryzykiem może wiele zyskać.

  Jak zarządzać kredytem w obcej walucie?
     W wielu przypadkach może się okazać, że pomimo tego, że frank zdrożał to jednak i tak rata miesięczna jest niższa niż gdybyśmy wzięli analogiczny kredyt w złotówkach a to wszystko dzięki niskim oprocentowaniu tych kredytów. Wówczas lepiej jest płacić raty miesięczne a z wcześniejszą spłatą takiego kredytu poczekać na lepsze czasy, czyli na czas, kiedy frank będzie relatywnie tani.

Kiedy spłacać kredyt w obcej walucie?
      Oczywiście wtedy, gdy waluta w której wzięliśmy kredyt, np. frank jest tania. Wówczas warto nadpłacić kredyt, bo dzięki temu zyskujemy dużo. Inną możliwością jest przewalutowanie kredytu. Musimy to jednak zrobić w odpowiednim momencie, by nie stracić. Wadą przewalutowania na rodzimą walutę może być większe oprocentowanie. Niektóre banki jednak pozwalają na niejedno przewalutowanie, zatem w pewnych warunkach może to być korzystne.

      Generalnie opłaci się brać kredyt walutowy, gdy obca waluta jest droga a spłacać, gdy jest tania. Tak, by jak najmniej złotówek zapłacić. Niemniej jednak ryzyko zawsze jest i to tylko my sami za nie odpowiadamy. Doradcy mogą nas jedynie nakierować, lecz to my sami musimy myśleć i nauczyć się analizować sytuację. To my sami bierzemy ryzyko ewentualnej straty na siebie. To z resztą jest logiczne, bo ewentualność zysku też bierzemy na siebie a nie na kogoś.

Ciekawe produkty

Analiza kredytu, czyli - jak się nie dać oszukać! 14,00 zł
Skuteczne oszczędzanie 17,90 zł
Podobne tematy

Inteligentne oszczędzanie
Kredyt hipoteczny - kredyt mieszkaniowy
Kredyt hipoteczny - płacić mniej
Czym kierować się biorąc kredyt
Kredyt hipoteczny porównanie - wybierz najlepszy kredyt hipoteczny
Masz wielką zdolność kredytową? Bój się jeszcze bardziej!
Pętla kredytowa - co zrobić? - Jak wyjść z pętli kredytowej?

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com