test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Jak za pomocą suwaka wyliczyć rzeczywiste oprocentowanie kredytu?

    Nie tak prosto jest wyliczyć rzeczywiste oprocentowanie kredytu, gdyż jest ono związane z wieloma czynnikami naraz. Dlatego też wyliczenie za pomocą zwykłej proporcji matematycznej jest prawdziwie jedynie przy kredycie z jedną ratą.

    Gdy natomiast kredyt spłacamy przez wiele miesięcy z comiesięczną kapitalizacją sprawa się niezmiernie komplikuje, gdyż z powodu tego, że kredyt spłacamy co miesiąc, zatem kwota do spłacenia jest coraz to mniejsza, dodatkowo koszty ubezpieczenia, prowizja początkowa itp. koszty gmatwają wyliczenia.

Metod liczenia jest kilka:

Taki suwak pozwala na proste wyliczenie odsetek kredytu, lub rzeczywistego oprocentowania kredytu z uwzględnieniem tych wszystkich niuansów, które podwyższają kwotę kredytu.

Z logarytmicznego suwaka kredytowego korzysta się w następujący sposób:
  1. Podaje się całkowite koszty koszty kredytu, czyli z prowizją, ubezpieczeniem i wszystkimi kosztami jakie dotyczą kredytu.
  2. Przesuwa się środkowy ruchomy pasek, który ustawia tak, by koszty wypisane na tym pasku pokryły się z kwotą kredytu na dolnej nieruchomej części
  3. Następnie odczytuje się oprocentowanie kredytu patrząc na lata kredytu od 1-40 lat i tam gdzie ilość lat się pokrywa z procentem na górnej nieruchomej części wychodzi nam rzeczywiste oprocentowanie.
Taki suwak jest dostępny u producenta, lub też jest do wycięcia w książce jaką napisał autor. Może być niezmiernie pomocny bo w sposób praktycznie natychmiastowy możemy wyznaczyć oprocentowanie kredytu.
Bank w ofercie kredytu podaje całkowity koszt kredytu, czas na jaki bierzemy kredyt też znamy oraz kwotę kredytu też znamy. Teraz możemy za pomocą tych danych i logarytmicznego suwaka kredytowego błyskawicznie policzyć rzeczywiste oprocentowanie kredytu i porównać różne oferty i wybrać najlepszą.

Ciekawe produkty

Analiza kredytu, czyli - jak się nie dać oszukać! 14,00 zł
Skuteczne oszczędzanie 17,90 zł
Podobne tematy

Kredyt hipoteczny - kredyt mieszkaniowy
Kredyt hipoteczny - płacić mniej
Czym kierować się biorąc kredyt
Kredyt hipoteczny porównanie - wybierz najlepszy kredyt hipoteczny
Masz wielką zdolność kredytową? Bój się jeszcze bardziej!
Pętla kredytowa - co zrobić? - Jak wyjść z pętli kredytowej?
Zakup mieszkania - kredyt hipoteczny

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com