test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Czy szef powinien pracować?

           To jest dopiero pytanie. Pewnie dla wielu może być to pytanie niedorzeczne. Jednak uważam, że szef owszem pracować powinien, bo z bezczynności to raczej nikt satysfakcji czerpał nie będzie, lecz według mnie szef, który ma firmę nie powinien pracować jak pracownik tej firmy no chyba, że sporadycznie jak jest taka konieczność (np. pracownik jest na zwolnieniu itp.). Dlaczego? Ponieważ właściciel biznesu powinien cały czas myśleć kreatywnie o ciągłym rozwoju swojej firmy. Nie powinien przytłamszać się regularnymi mechanicznymi sprawami. Powinien szukać ciągle nowych szans, kierunków rozwoju. Wypatrywać ewentualnych zagrożeń i przed czasem reagować.

To też jest ciężka praca. Może tego tak łatwo nie widać ale zapewniam Was, że lekko z tym nie jest. Dziś liczy się wiedza, może nawet czasem bardziej niż wiele pracy.

      Znam przypadek firmy, która upadła według mnie z tego powodu, że szef pracował jako zwykły pracownik i nie miał czasu na to, by zarządzać swoją firmą. Niestety czasy się zmieniły i należało inwestować wcześniej w rozwój firmy, bo później było już za późno. Okazało się, że drastycznie wzrosły koszty prowadzenia działalności. Koszt wynajmu obiektu, gdzie była prowadzona firma ogromnie wzrósł, oraz pojawiła się niezwykle silna konkurencja. Niestety firmę trzeba było zamknąć. Ktoś prowadził z powodzeniem wiele lat firmę, zatrudniał pracowników, dawał im pracę a niestety później nie dość, że stracił wszystko to jeszcze został ze sporym długiem.

Co zatem należało robić?
      Według mnie w chwili kiedy było dobrze należało zainwestować we własny budynek i skończyć z wynajmem. Ciągle kontrolować finanse oraz nowe możliwości i zagrożenia a z nadwyżek trzeba było inwestować dalej w rozwój firmy, lub w np. w nieruchomości.
Niestety na to wszystko potrzeba czasu. Gdy natomiast szef pracuje w swojej firmie jako zwykły pracownik niestety ciężko jest mieć czas, bo przecież oprócz pracy ma też wiele spraw związanych z prowadzeniem działalności...

Ciekawe produkty

Książka dla skutecznych szefów. Znane i mniej znane drogi do sukcesu 77,00 zł
Psychologia szefa 77,00 zł
Wylej własnego szefa. Jak rzucić pracę i zmienić pasję w profesję 29,00 zł
Podobne tematy

Czy szef powinien pracować?
Czy praca na etacie jest jeszcze tak lukratywna?
Niebezpieczeństwo dobrej pracy - dobra praca niekiedy wróg wolności
Dobra praca a wolność finansowa
Spółka czy współpraca
Praca w domu - praca przez Internet
Telepraca - zalety

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com