test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Bezpieczeństwo pracy - czy da się go uzyskać?

     Bezpieczeństwo finansowe jakie daje praca często jest złudne. Czasy, kiedy ludzie zatrudniali się w jednej pracy i byli w stanie przepracować tam całe aktywne życie aż do emerytury wydają się być dzisiaj czymś zamierzchłym...

    Oczywiście każdy powinien wybrać to co jest dla niego najkorzystniejsze. Jednak gdy szuka się bezpieczeństwa niekoniecznie uzyska się je w pracy. Co więc zrobić w sytuacji gdy zależy nam na bezpieczeństwie?

Pierwsze rozwiązanie - pewna praca

     Praca powinna być pewna, czyli powinno być małe prawdopodobieństwo jej utraty. Ale od razu rodzi się pytanie czy jest to możliwe w dzisiejszych czasach? Jak temu zaradzić?
Drugie rozwiązanie

     Można spróbować załapać dwie prace półetatowe, wówczas gdy tracimy jedną to jest duże prawdopodobieństwo jest, że zostanie nam jeszcze druga i trochę więcej czasu, by szybko szukać coś w zamian pierwszej.

Są jednak wady dwóch połówek etatowych:

Trzecie rozwiązanie

     Trzecim rozwiązaniem, wydaje mi się nieco lepszym niż oba pierwsze jest złapanie się na pół etatu w pracy najlepiej by zajmowała mało czasu a resztę przeznaczyć na swoją działalność gospodarczą. Koszty prowadzenia firmy wówczas nie są duże a czasu jest dość sporo. Trzeba jednak we własnej działalności wiedzieć co robić i szybko działać by rozszerzyć tą działalność na resztę czasu i opcjonalnie zrezygnować z pracy całkowicie, lub wedle wyboru ciągnąć to wszystko równocześnie.

Posiadaczom pracy nie zaleca się rezygnować z niej całkowicie, niekiedy warto zostawić sobie pół etatu, bo w firma czasem potrzebuje kilku lat na zanim się rozpędzi i na początku trzeba do niej dokładać a żyć z czegoś trzeba przecież...

We własnej działalności należy też minimalizować ryzyko upadku, bo nawet w jej obrębie gdy skupiamy się tylko na jednej działalności to często bezpieczeństwo może być nawet gorsze niż w pracy etatowej, ale to już temat na inny artykuł.

Czwarte rozwiązanie

      Jest też możliwość pracowania na etacie i inwestowania. Nie jest to złe rozwiązanie o ile na przykład praca, którą wykonujemy nie zabiera nam zbyt dużo czasu, np. wykonujemy ją w 6 godzin dziennie. Bo gdy praca zajmuje nam cały czas to ciężko jest zrezygnować całkowicie ze swego wolnego czasu, oraz czasu dla swojej rodziny.

Tę możliwość możemy też łączyć z rozwiązaniem trzecim, czyli półetatowej pracy i firmy.


Ciekawe produkty

Bezpieczeństwo własne i majątku 17,90 zł
Podobne tematy

Czy praca na etacie jest jeszcze tak lukratywna?
Niebezpieczeństwo dobrej pracy - dobra praca niekiedy wróg wolności
Dobra praca a wolność finansowa
Spółka czy współpraca
Praca w domu - praca przez Internet
Telepraca - zalety
Tandem praca plus firma

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com