test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Zyski przychodzą i odchodzą

      Niestety często jest tak, że pewna działalność jest rozwojowa, ale do pewnego momentu. Po jakimś czasie pojawia się tendencja spadkowa lub nawet nagłe, skokowe zmniejszanie się obrotów i zysków. Niestety działając w biznesie do tego trzeba się przyzwyczaić a jeszcze lepiej do tego przygotować.

      Wystarczy porównać to do prawie dowolnego produktu będącego w sprzedaży. Są fazy cykli w których produkt żyje na rynku swoim własnym życiem. Ma czas startu, czas rozkwitu po którym często następuje nasycenie rynku i sprzedaż powoli lub gwałtownie spada. Podobnie może być z naszą firmą i musimy się do tego przyzwyczaić.

Należy stąd wyciągnąć też ważny wniosek, jeśli się nie rozwijamy i nie rozwijamy naszej firmy to jest duże prawdopodobieństwo, że tak jak rynkowe produkty nasza firma dozna spowolnienia po jakimś czasie. Nie można się też za bardzo przywiązywać do pieniędzy, gdyż tak jak i praca tak również i one nie są celem naszego życia. Trzymając kurczowo pieniądze w kieszeni i bojąc się ich zainwestować, nie sprawiamy, by pracowały na nas i na innych tracimy podwójnie. Chciwość jest naszym wrogiem i w chwili gdy łapiemy się pieniędzy jakby były najwyższym skarbem to tak naprawdę stajemy się ich niewolnikami. Pieniądze powinny na nas pracować i być w ciągłym obrocie. Musimy być też przygotowani, że czasem poniesiemy stratę. Ważne jest jednak by wliczyć to ryzyko w całość przedsięwzięcia i nie czynić z tych straconych pieniędzy czegoś wielkiego. Można to potraktować jako cenę za doświadczenie, które właśnie nabyliśmy.

Niestety łatwo stać się w tym świecie niewolnikiem - pracy, pieniędzy, niewolnikiem kosztów stałych a te zmuszają nas do jeszcze cięższej pracy dla kogoś - często z naszego wyboru, np. ogromny dom, który ciężko ogrzać, olbrzymi samochód który spala adekwatne sobie ilości paliwa. Koszty te musimy sami ponosić oczywiście stanowi to jeszcze większy problem jeśli te kwoty są dla nas znaczące.

Jak zatem uniknąć bankructwa?
    Warto cały czas inwestować, rozwijać firmę i próbować sprawić, by nie być uzależnionym od jednego produktu, jednego rynku, jednego dostawcy itp. Jest to kluczowy temat, który powinniśmy uwzględnić w naszej strategii firmowej.

Ciekawe produkty

Efekt lojalności. Ukryta siła rozwojowa Twojej firmy 67,00 zł
Podobne tematy

Zyski przychodzą i odchodzą
Własny biznes czy etat?
Po co mi biznesplan?
Jak znaleźć coś dla siebie - pomysł na biznes
Co zrobić gdy brakuje mi gotówki by zacząć biznes?
Masz biznes? Zoptymalizuj go!
Franczyza - łatwiejsza niż biznes od zera

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com