test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Po co mi biznesplan?

       Może wydawać się, że biznesplan jest potrzebny tylko tym, którzy potrzebują kredytu dla swojej działalności lub też starają się o dopłatę z Unii Europejskiej. Nic bardziej mylnego.

     Owszem może dokument dla instytucji musi być bardziej formalny, jednak taki dokument powinien utworzyć każdy, kto zaczyna działalność gospodarczą, a nawet nowy większy projekt. Taki chociażby szkic działań, strategię powinno się tworzyć dla każdego większego przedsięwzięcia.

Będzie to swego rodzaju strategia co zrobić w danym przypadku. Oraz wstępne wyliczenia finansowe - koszty i potencjalne zyski. Wskazanie na czym będziemy zarabiać oraz wyszukanie metod na maksymalizację zysku z naszego działania.
Według mnie taki biznesplan powinien również wyznaczać co jest naszym celem, oraz co powinniśmy uczynić z zyskami, gdy osiągniemy podstawowy cel.

Warto wyznaczyć ile środków przeznaczymy z powrotem na rozwój firmy, oraz ile z nich przeznaczymy na inwestowanie - bo zakładamy, że przedsiębiorstwo w dzisiejszym ogromnie zmiennym świecie utrzymać przez całe życie graniczy z cudem.
Można też wyznaczyć linię wyjścia, czyli sytuację, kiedy należy wyjść z tonącego statku, póki nie poszedł na dno razem z nami, topiąc finansowo również nas. To również powinniśmy wyznaczyć, by potencjalnie będąc w takiej sytuacji nie brnąć w utopie nie do uratowania i w porę zamknąć działalność gospodarczą zanim zrobi to komornik za nas...
Takie działanie i rozpiska co mamy czynić zdejmuje z nas masę problemów związanych z naszym codziennym zastanawianiem się co ja dzisiaj będę robił...
Dzięki planowi - biznesplanowi mamy konkretny cel do zrealizowania, konkretny czas, oraz konkretne metody jak to zrobić oraz konkretne metody jak zainwestować zarobione pieniądze.

Ciekawe produkty

Biznesplan 24,90 zł
Podobne tematy

Po co mi biznesplan?
Mam biznesplan - co dalej?

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com