test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Jak znaleźć coś dla siebie - pomysł na biznes

     Gdy marzy nam się własna działalność w której sami sobie jesteśmy organizatorami całej pracy, sami wyznaczamy kiedy pracujemy a kiedy mamy czas wolny oraz sami sobie jesteśmy szefami, podstawowym zagadnieniem, które warto rozważyć jest to czy to co zamierzamy robić nas interesuje.

     Już zaraz na początku, a nawet przed rozpoczęciem działalności powinniśmy sobie zadać pytanie: "Czy jesteśmy w stanie przez dłuższy okres poświęcać swój cenny czas na pracę za darmo na rozwój firmy?" Tak w firmie czasem trzeba pracować za darmo, by później było lżej...    Otóż jeśli nie interesuje nas temat za którym chcemy się zająć i wybraliśmy go sobie przypadkowo oraz nie planujemy zatrudniać ludzi, którzy ewentualnie by ten temat pociągnęli za nas to jest to trochę ryzykowne działanie.
W chwilach trudnych dobry znajomy przedsiębiorca mówił, że to w sumie jego firma na nim stoi. Gdyby się podłamał to już dawno by firmy nie było a wierzcie mi było bardzo ciężko u niego.
Widać było ogromną determinację i chęć prowadzenia swojej firmy. Gdy jednak temat, który będziemy chcieli rozwinąć jest dla nas nudny lub mało interesujący ciężko nam będzie się w chwilach trudnych zaprząc do ciężkiej pracy a w chwilach pozornie łatwych do rozwoju i szukaniu informacji, nowości o zadanym temacie.
Jeśli zrezygnujemy z rozwoju to może ten brak być wielkim ciosem w naszą firmę.
Moim zdaniem dobrze jest jeśli powiąże się firmę - pośrednio też swoją pracę ze swoimi zainteresowaniami. Czymś co siedzi głęboko w nas. Prawdziwy zapaleniec matematyk gdy zobaczy wzory, elektronik - płytkę z elementami, lub ciekawe urządzenie elektroniczne to staje się nagle ożywiony potocznie powiedzielibyśmy, że mu się oczy świecą.

Jeśli nie wiesz jak odkryć to coś, to zaobserwuj swoje zachowanie, swoje rozmowy ze znajomymi i przyjrzyj się tematom jakie najczęściej poruszasz przesiej je i wybierz te dobre, które są Twoimi zainteresowaniami, te które będą Cię rozwijać w kierunku dobra i sprawią, że sam staniesz się lepszym człowiekiem. Te najlepsze spisz na kartce i w kolejnym kroku przeanalizuj, w jaki sposób mógłbyś realizować te marzenia jak się je da przetworzyć na realny świat w którym żyjemy i jeszcze na tym zarobić.Nie warto tu działać pochopnie. Natomiast warto tu wszystko szczegółowo zaplanować. Nie rezygnuj od razu ze swoich marzeń może się zdażyć, że dopiero po tygodniu, miesiącu lub jeszcze dłuższym okresie znajdziesz sposób jak rozwijać swoje zainteresowania oraz jak dodatkowo na tym zarobić. Czasem na taką okazję trzeba czekać bardzo długo, ale jak się uda to może ona być tym czymś co sprawi, że nie staniemy się człowiekiem pasywnym, pełnym rozgoryczenia, bez nadziei, lecz aktywnym człowiekiem tryskającym życiem, radością ze swojej pracy i dobrego dzieła nad którym pracuje.
Paradoksalnie może w człowieku siedzieć taka mentalność, że chce być panem nie sługą, ale trzeba pamiętać, że w kapitalizmie zarabia się najczęściej służąc innym. Im lepiej to będziemy robić tym bardziej nas ludzie wynagrodzą o ile oczywiście dobrze to zorganizujemy.

Warto więc zatrzymać się na chwilę i poszukać czegoś co nas naprawdę interesuje.
Wynajdujemy zatem cel. A następnie robimy jego "zimną analizę" - nie na darmo mówią z zimną krwią... bo wszystko trzeba przeanalizować na chłodno.
Czasem zostawić na kilka dni i później znów wrócić i przetworzyć to wszystko jeszcze raz. Emocje są też potrzebne one też nas wprawiają w ruch nadają smak naszemu życiu ale trzeba też pozwolić im trochę się wytłumić i spojrzeć na to jeszcze raz gdy krew przestanie wrzeć w nas. Przeanalizować krok po kroku, czy to nie jest jakaś utopia w której stracimy swój czas i pieniądze. Bez analizy czarno na białym nie powinniśmy robić w zasadzie nic poważnego. Powtarzam żadnego poważniejszego przedsięzięcia nie powinniśmy podejmować bez chłodnej analizy. Warto też czasem pytać kogoś, byle nie osobę która nie działa w biznesie! Bo i po co pytać.
To tak jakby pytać lekarza o rozwiązanie skomplikowanego równania matematycznego - może i będzie umiał je rozwiązać, ale to raczej matematyk będzie w tej dziedzinie ekspertem. Zatem pytaj ale tylko ekspertów w danej dziedzinie. Jeśli zapytasz osoby, która nigdy nie prowadziła firmy o powodzenie tej czy tamtej działalności niekoniecznie możesz otrzymać najlepszą odpowiedź.

Gdy nie masz znajomej osoby - mentora w danej dziedzinie to czasem lepiej samemu podjąć decyzję i zacząć działać niż pytać nieekspertów dookoła.


Ciekawe produkty

Samodzielna firma. Załóż i rozwiń własną firmę 37,00 zł
Podobne tematy

Jak znaleźć coś dla siebie - pomysł na biznes
Pomysł na biznes - bilboard
Własna firma - usługi

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com