test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Co zrobić gdy brakuje mi gotówki by zacząć biznes?

Co zrobić gdy brakuje funduszy na otwarcie firmy? Czy prowadzenie działalności zastrzeżone jest tylko dla nielicznych, dla bogatych?

     Jeśli brakuje gotówki na rozpoczęcie działalności gospodarczej to oczywiście nie ma co wpadać w panikę i mówić, że się nie da. Są różne biznesy niektóre z nich nie wymagają wielkiego wkładu by je zacząć. Owszem jest dużo łatwiej gdy dysponujemy większą gotówką, jednak nie oznacza to że się nie da. Chociaż by rozpocząć nie zawsze potrzeba mieć zasobny portfel, to jednak warto jest mieć jakiś zapas zanim zaczniemy działać na dobre. Bo we własnej firmie czasem zdarza się i tak, że nie dość że się nie zarobiło ale i trzeba dołożyć do biznesu. Warto więc zadbać o trochę gotówki na wszelki wypadek zanim się założy działalność gospodarczą.

Jeśli pracujemy w tej chwili na etacie to można tego dokonać stosując metodę inteligentnego oszczędzania opisaną i dostępną pod adresem:
Inteligentne oszczędzanie.

    Oczywiście nie zawsze się da zastosować, jednak w wielu przypadkach wydaje się, że ta metoda może być nad wyraz skuteczna.
Zatem zanim zaczniemy własną działalność warto odłożyć trochę gotówki na start.
Jeśli nie brak nam wielkich funduszy na starcie to niekoniecznie musi oznaczać, że jesteśmy na straconej pozycji w odniesieniu do naszej konkurencji.
Brak znacznych środków uczy nas też mądrego zarządzania zasobami firmy a mianowicie kosztami. Nasi konkurenci mający lepszy start niekoniecznie muszą pójść najlepszą drogą, skutkiem której może być na przykład zbyt rozrzutne wydawanie pieniędzy. Przykładowo właściciel otrzymuje spore pieniądze, dotację na start firmy i jeśli nieumiejętnie będzie zarządzał nimi mogą to być stracone środki - łatwo przyszło łatwo poszło.
Nie mając dużych środków (bo jakieś na pewno warto mieć) na starcie uczymy się gospodarności i respektu do kosztów stałych, które nawet olbrzymi biznes mogą skończyć, doprowadzić do bankructwa, lub utraty płynności.


Ciekawe produkty

Dotacje z Unii Europejskiej 69,00 zł
Skuteczne oszczędzanie 17,90 zł
Podobne tematy

Inteligentne oszczędzanie
Oszczędzanie wody
Oszczędzanie wody - bez zgrzytów w rodzinie cz.2.
Ogrzewanie - oszczędzanie na etapie budowy
Oszczędzanie

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com