test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Systematyczność jest kluczem

    Systematyczne, jednostajne działanie jest podstawą w firmie. Nie może być tak, że planujemy coś zrobić a tu przychodzi znajmy lub dzwoni telefon  i praca przechodzi na plan dalszy...

Warto jest planować i najlepiej jest robić wszystko o stałych porach - jest duża siła w systematyczności - nawet nasze porzekadła mówią od dawna - "ziarnko do ziarnka uzbiera się miarka". Tak więc nasze działanie nawet drobne, ale przez dłuższy czas systematycznie wykonywane może odnieść ogromny skutek i wzbudzić u innych podziw jak jedna osoba/firma mogła zrobić tak wielkie dzieło.

    Najczęściej właśnie brak systematyczności powoduje, że ktoś nie osiąga sukcesu. Jeśli założenia naszego działania są prawidłowe to powinniśmy działać aż do skutku. Tak jak możemy polegać na prawach fizyki, jeśli spełnimy dane założenia to stanie się to co zamierzyliśmy według wzoru. My również korzystając z biznesplanu możemy mieć dużą nadzieję, że jeśli wykonamy to co należy to otrzymamy to co z założenia powinno wyjść według biznesplanu. Oczywiście w życiu nie zawsze jest tak różowo, bo na wynik końcowy składa się często wiele czynników, jednak systematyczne działanie według planu daje większą nadzieje i prawdopodobieństwo niż porzucenie realizacji planu na rzecz działań chaotycznych.
      Działania chaotyczne ktoś przyrównał do statku na morzu bez steru z nadzieją, że dopłyniemy do portu. Hm tylko do którego i kiedy? Czy nam życia wystarczy?

Niektórzy nauczyciele biznesu namawiają do stworzenia systemu. Jest to bardzo ciekawe i dobre podejście. Myślę, że taki system można tworzyć nie tylko odnośnie do tego co będziemy w firmie produkowali, lecz też do naszego działania. Mianowicie chodzi o to, że nawet powinniśmy stworzyć pewien schemat - system co kiedy mamy robić i się go kurczowo trzymać. Nie ma mowy o tym, że sobie z niego z byle powodu zrezygnujemy. Jeśli na przykład niespodziewanie przychodzi znajomy a nie chcemy go spławiać co jest zrozumiałe mówimy w ten sposób:
"Ok, w tej chwili mam tylko 5-10 minut czasu, bo mam robotę do zrobienia, jeśli to konieczne to załatwmy sprawę szybko, chyba że coś dłuższego to przełóżmy to na wieczór po pracy, bo teraz dłużej nie dam rady. Najlepiej jakbyśmy takie sprawy załatwiali po pracy, bo teraz jest ciężko się na tym skupić".

Jeśli się uda to przekładamy na wieczór rozmowę, czy sprawę, jeśli się nie da to dajemy te 5-10minut czasu pilnując tego, by się to wszystko nie rozwlekło. Jedynie w naprawdę bardzo ważnych sytuacjach w ostateczności godzimy się na zburzenie naszego systemu pracy. Po przełożeniu raz czy drugi, ta druga osoba powinna zrozumieć, że w tych godzinach nie mamy czasu.

Zatem realizuj i trzymaj się planu i nie pozwól nawet sobie na jego podeptanie...

Ciekawe produkty

Biznesplan 24,90 zł
Podobne tematy

Strategia skutecznego przedsiębiorcy
Strategia biznesu - plan biznesu
Strategia biznesu jak ją doskonalić?
Strategia biznesu - utwórz własną!
Strategia biznesu - niech wszystko utrzymuje się samo
Strategia systematycznego dochodu pasywnego
Strategia producenta i importera

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com