test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

System automatyzacji sprzedaży

     Gdy firma rozwija się warto zainwestować w system automatyzacji sprzedaży, tak by cały proces wymagał jak najmniejszego wkładu naszej pracy.

    Gdy rośnie sprzedaż często rośnie również automatycznie ilość pracy jaką trzeba wykonać oraz liczba problemów z tym związanych. To co przy małej skali nie było najmniejszym problemem teraz już staje się poważną kłodą pod nogami.

Duża skala sprzedaży zmienia wiele
     Gdy na wstępie mogliśmy sobie pozwolić na pisanie ręcznie zamówień na wyższym szczeblu sprzedaży staje się to nieznośnym obowiązkiem i rzeczą, której nam prawie nie przystoi czynić.
Podobnie jest z zamówieniami towaru od hurtowników i trzymaniem stanów. Na tym etapie powinien to czynić system. My natomiast powinniśmy tylko zatwierdzać i ewentualnie korygować zamówienia przed wysłaniem.
Zatem wdrożenie takiego systemu w praktyce oznacza to, że system sam rejestruje sprzedaż, ściąga towar z magazynu, zarządza kontaktem z klientami, wysyła informacje o wysyłce itp.

Na pewnym etapie jest to prawie konieczność jeśli nie chcemy utonąć w biurokracji i ciągłej analizie tego co mamy zrobić. Po to w końcu też mamy komputery, by nas odciążały od tej nudnej i uciążliwej pracy.
Niekiedy koszt takiego systemu może być spory, gdyż niekiedy musi być on pisany na zamówienie, by być dostosowany do naszych potrzeb. Oczywiście można spróbować poszukać czegoś tańszego co by najbardziej pasowało do naszego środowiska pracy i naszych aktualnych wymagań. Dlatego też ciężko jest podać gotowe rozwiązanie na tacy, które by ułatwiło życie każdemu, bo problemy i wymagania nieraz są indywidualne.

Podobne tematy

Strategia biznesu - plan biznesu
Strategia biznesu jak ją doskonalić?
Strategia biznesu - utwórz własną!
Strategia biznesu - niech wszystko utrzymuje się samo
Skalowalność biznesu
Równoległe czynności - optymalizacja w firmie i w domu
Optymalizacja zakupów - długie kolejki

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com