test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Równoległe czynności - optymalizacja w firmie i w domu

      Tkwiąc w sobotę w potwornie długiej kolejce w sklepie zacząłem się zastanawiać co można zrobić, by zwiększyć obrót w firmie. Na myśl przyszło mi do głowy to, że przecież nie można już więcej pracować, więc to odpada. Zostaje zatem lepsze wykorzystanie czasu. Ale jak tego dokonać? 

     Istnieje taka możliwość, by równolegle czynić więcej rzeczy naraz. Nie chodzi tu bynajmniej, by być jak komputer i włączyć kilka programów naraz i dzielić swój czas, swoje siły obliczeniowe na te kilka zadań naraz. Nie o to chodzi. Odpowiedź nie jest uniwersalna, bo każdy z nas generalnie zajmuje się czymś innym. Jednak jeśli chodzi o ideę to można ją wyjaśnić na zasadzie robienia śniadania.

Słaby scenariusz to: Wstajemy rano idziemy do łazienki, następnie idziemy do kuchni przyrządzamy coś do jedzenia a następnie gotujemy wodę i czekamy aż się zagotuje. Zaparzamy herbatę i znów nie da się jej wypić bo jest za gorąca...

Inny lepszy scenariusz: Wstajemy rano i najpierw włączamy czajnik, idziemy do łazienki. Gdy przychodzimy do kuchni zaparzamy herbatę, która już sobie stygnie, następnie zajmujemy się przyrządzeniem śniadania i gdy jest ono gotowe na nic nie czekamy, herbata jest gotowa i może jest już trochę chłodniejsza.

Przykład jest może i banalny jednak pozwoliłem sobie go przytoczyć, bo jest prosty.

Jak to się odnosi do firmy?
    W firmie niekiedy możemy zyskać na tym ogromne ilości czasu, bo czasem różne czynności można wykonać niejako równolegle. My zajmujemy się czymś innym a tymczasem coś się oblicza w komputerze itp. To nic, że wykona się to wcześniej czy później od zadania, które aktualnie wykonujemy ale czasem wystarczy coś zapoczątkować a reszta wykonuje się sama. Nie chodzi zatem o wykonywanie kilka rzeczy naraz samodzielnie, bo to może czasem nawet opóźnić całość i męczyć psychicznie, lecz o uruchamianie zadań, które mogą się same wykonać, po to by później nie tracić czasu na czekanie.
By rozwijać firmę na wysoki poziom warto kupować, tworzyć systemy, które dadzą się użytkować równolegle i nie wymagają naszej ciągłej obsługi. Na tym też polega kreatywność.

Ciekawe produkty

Zarządzanie czasem. Osobisty mentor 24,90 zł
Zarządzanie czasem 19,90 zł
Podobne tematy

Zasada Pareto - czyli pilnuj swojego czasu i finansów
Nie mam czasu na biznes. Co zrobić?
Oprogramowanie dla firmy - Program zarządzania zadaniami i czasem
Granie w gry edukacyjne stratą czasu?
Zalety planowania czasu i zadań
Zarządzanie czasem, sobą

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com