test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Optymalizacja zakupów - długie kolejki

Gdy brakuje ciągle czasu, czyli jak nie tracić czasu na stanie w kolejce sklepowej ... 

     W życiu osobistym można pokusić się o pewne kroki, które mogą dać nam trochę wolnego czasu, albo inaczej pomogą nam nie tracić go. Zakupy możemy zoptymalizować w pewien prosty sposób. Weźmy zatem pod lupę tę właśnie dziedzinę naszego życia. Idziemy  przykładowo w sobotę na zakupy. Wówczas często wszędzie wokół jak i w sklepach tłoczą się ludzie. Są ogromne kolejki i trzeba w nich wystać swoje by coś kupić.

Wokół centrów handlowych pojawiają się niekiedy ogromne korki. Nie jest to zbyt miłe i jednocześnie zabiera czas. Nawet w samym przepełnionym sklepie możemy stracić masę czasu na przedzieranie się z wózkiem pomiędzy ludźmi.

Jaki może być sposób by tego uniknąć?
    Niekiedy wystarczy bacznie obserwować rzeczywistość, świat nas otaczający, by zyskać sporo czasu. Nawet sama zmiana naszych przyzwyczajeń może dać wiele. Najpierw jednak trzeba zaobserwować statystycznie kiedy są najmniejsze korki na drodze do miejsc w które jeździmy np. do sklepów. Gdy już wiemy kiedy zatory na drodze i w sklepie są małe  wówczas możemy wybrać właśnie te pory, by czynić swoje zakupy.

Zamiast tracić pół soboty, by zrobić zakupy może warto uczynić to przed pracą w dzień roboczy, lub też po pracy zależnie od pory kiedy ją kończymy. Stawka jest wysoka nasz cenny czas, którego nie da się dokupić.
    Polecam robienie sobie dzienniczka ile czasu tracimy w korkach ile czasu tracimy na kolejki i inne problematyczne sprawy, które można by zmienić. Następnie łatwiej będzie znaleźć gdzie nasz czas ucieka.


Podobne tematy

Automatyzacja w firmie
Automatyzujemy nasze wydatki - automatyczne płacenie przelewów
Zus zapłać raz w roku - automatyzacja płatności
Co mogę zautomatyzować w domu?
System automatyzacji sprzedaży

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com