test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Strategia w grze Cashflow 101

     Jedną ze strategii jaką możemy zastosować w grze Cashflow może być przemyślane kupowanie mieszkań i domów pod wynajem. 

     W grze otrzymujemy już gotowe propozycje z wyliczonym przedziałem wartości danej nieruchomości oraz ze współczynnikiem ROI, czyli wskaźnikiem zwrotu z inwestycji.
W świecie rzeczywistym musimy to wszystko sobie raczej samemu przygotować, co niestety jest często czasochłonne i wymaga ciągłego zdobywania wiedzy jednak nagroda jest spora i warto się trochę pomęczyć by po nią później sięgnąć.

       Ważne jest to by kupować samą nieruchomość po w miarę atrakcyjnej cenie, czyli jeśli jest w przedziale 65-135tys.$ to warto korzystać z takich okazji, które są w cenie bliżej 65 niż 135. Jednak nie to jest najważniejsze!
Ważne jest to, by kupować nieruchomości generujące dodatni przepływ pieniężny, czyli dające jak najwięcej zysku pasywnego. I tu znów karty gry Cashflow 101 pokazują gotową analizę, że otrzymujemy powiedzmy 300$ na miesiąc i nie musimy przy tym pracować. Ten przepływ jest kluczowy. Oczywiście ważne jest by kupować tanio i to trzeba uwzględniać, ale gdy nawet cena nieruchomości będzie się wahała w dół to przecież nie musimy jej sprzedawać bo tak czy inaczej zyskujemy na niej co miesiąc i nawet gdybyśmy ją sprzedali za jakiś czas w tej samej cenie to i tak jesteśmy do przodu.

Połączenie ceny i zysku pasywnego

       Najlepszym sposobem jest połączenie tych dwóch możliwości razem, czyli kupujemy tanio i uzyskujemy też przepływ pieniężny.
Następnie czekamy i cały czas zyskujemy na przepływie pieniężnym. Gdy jednak na rynku pojawia się bardzo dobra oferta sprzedaży tejże nieruchomości to sprzedajemy ją i zyskujemy sporo, choć chwilowo tracimy zysk pasywny z niej.
Ale to nie problem bo teraz zamiast na konsumpcję trzymamy uzyskaną gotówkę po to by kupić jak najwięcej takich okazji i gdy mamy już 3-4 nieruchomości otrzymujemy całkiem niezły zysk pasywny. Oczywiście gdy zdarzy się okazja ich sprzedaży ze sporym zyskiem sprzedajemy je! Ale nam się nie spieszy.
Jeśli są kiepskie oferty to po prostu spokojnie je odrzucamy, bo w czym problem? Nie musimy sprzedać ich bo mamy zysk pasywny z ich wynajmu więc nam się nie spieszy.
Gdy już dysponujemy trochę większą gotówką możemy spróbować skorzystać z inwestycji dla trochę bardziej zamożnych, czyli kupno zestawu domków a nie jeden domek, jakąś fabrykę itp.
Gdy wejdziemy na ten pułap to już powinno być z górki. Szybko kwoty uzyskane z zakupu fabryki zrównują się z nawet sporymi kosztami i stajemy się wolni finansowo, wychodząc z wyścigu szczurów na szybki tor!
Zobacz opis gry u producenta: Gra Cashflow

Podobne tematy

Przyczyny dlaczego Cashflow może nie działać w rzeczywistym świecie?
Co zyskam grając w grę Cashflow 101
Co jest najważniejsze w grze Cashflow 101?
Strategia w grze Cashflow 101
Ogólne zasady gry Cashflow 101
Wnioski z grania w grę Cashflow 101
Łatwa edukacja poprzez grę Cashflow 101

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com