test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Co jest najważniejsze w grze Cashflow 101?

      Można powiedzieć gra jak gra. Co jednak jest najważniejsze w niej? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

     Pewnego razu będąc na szkoleniu finansowym usłyszałem pewną opinię na temat gry Cashflow 101, że cała gra to tak naprawdę otoczka, jednak najważniejszą kartą tej gry jest finansowe zestawienie. Taka kartka papieru na której wypisujemy wszystkie nasze aktywa przynoszące nam dochód pasywny, nasze pasywa zabierające nam co miesiąc gotówkę z portfela, nasze zarobki z pracy, kredyty i pożyczki bankowe, miesięczny przepływ pieniężny oraz to co jest bardzo ważne zbilansowanie tego wszystkiego.

      Czynimy je po każdej decyzji zmieniającej rozkład sił w naszych pieniądzach, czyli gdy bierzemy lub spłacamy kredyt, gdy kupujemy bądź sprzedajemy aktywa, gdy zyskujemy zysk pasywny itp.
Muszę powiedzieć, że zgadzam się z tą opinią, gdyż rzeczywiście też twierdzę, że to na tej właśnie kartce opiera się cała gra finansowa. Ta właśnie karta gromadzi wszystkie informacje czarno na białym o naszej kondycji finansowej.

Jak ma się to zestawienie finansowe z gry do rzeczywistości?
       Tworzenie takiego zestawienia finansowego w grze jest ogromnie ważne, gdyż powinno nas zmobilizować do zrobienia analogicznego w naszym życiu prywatnym, czy firmowym.
Gdy je sporządzimy naszym oczom ukaże się wtedy sytuacja w jaki sposób zarządzamy przepływem pieniężnym i jeśli dobrze wszystko przemyślimy pozwoli na obranie właściwego kursu w swoim życiu. Pokaże się też wtedy na którym etapie jesteśmy i zobaczymy wyraźnie na liczbach ile jeszcze dochodu pasywnego musimy zdobyć by zrównał się on z naszymi comiesięcznymi wydatkami, czyli ile szacunkowo dzieli nas od zdobycia wolności finansowej. Gdy czynimy takie zestawienie w miarę często może to być naszą znakomitą motywacją do tego by pracować wydajniej i szybciej osiągnąć zamierzony cel

Cel gry Cashflow 101 i jak go osiągnąć w życiu osobistym
     Celem gry Cashflow 101 jest uzyskanie wolności finansowej poprzez zdobywanie zysku pasywnego, czyli takiego na który nie musimy pracować by się pojawiał.
     By taki zysk mieć wystarczy, że jesteśmy właścicielami czegoś co daje nam comiesięczny abonament bez naszego udziału, najprościej wytłumaczyć to na wynajmowaniu mieszkania i otrzymywania stałego dochodu bez naszej pracy.
Skoro celem gry jest zdobywanie zysku pasywnego, to wdrażając zasady gry powinniśmy wypisać te wszystkie działania, które nas do tego celu przybliżają oraz to które nas od niego oddalają.
Warto też pomyśleć może znajdą się jakieś okazje, których do tej pory nie dostrzegaliśmy a są w naszym zasięgu i znów wpisać te informacje na kartkę.
Teraz trzeba się skupić podobnie jak w grze na tych czynnościach, które zbliżają nas do celu a pozostałe minimalizować chyba że są ważne z innych powodów, np. nie warto zaniedbywać rodziny itp.

Podsumowanie
    Podsumowując gdy umiemy bilansować w grze zyski i straty to w życiu również powinniśmy zrobić analogicznie i skupić się na wygraniu jednej i drugiej gry.Ważne jest ciągłe wypisywanie ile mamy już zysku pasywnego i ile nam brakuje do wolności finansowej.Zobacz opis gry u producenta: Gra Cashflow

Podobne tematy

Przyczyny dlaczego Cashflow może nie działać w rzeczywistym świecie?
Co zyskam grając w grę Cashflow 101
Co jest najważniejsze w grze Cashflow 101?
Strategia w grze Cashflow 101
Ogólne zasady gry Cashflow 101
Wnioski z grania w grę Cashflow 101
Łatwa edukacja poprzez grę Cashflow 101

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com