test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Łatwa edukacja poprzez grę Cashflow 101

     Pewnego dnia Robert Kiyosaki stwierdził, że jednym z najłatwiejszych sposobów uczenia się jest granie w gry edukacyjne. Jest to spowodowane tym, że człowiek z przyjemnością zajmuje się rozrywką a przy okazji chłonie wiedzę w tym przypadku finansową.

     Ponieważ jego doświadczenie życiowe dotyczące zdobywania bogactwa było spore postanowił się podzielić z innym wiedzą poprzez właśnie utworzoną przez siebie grę Cashflow 101. Opiera się ona na zasadach podobnych do gry Monopoly, jednak skupiona jest na rzeczywistej nauce inwestowania, na finansowym zestawieniu budżetu domowego lub firmowego. 

      Gra podzielona jest na dwie części dla ludzi biednych, średnio zamożnych i dla ludzi bogatych. Dwie grupy są od siebie odległe i rządzą się różnymi prawami. Życie ludzi pogrążonych w wyścigu szczurów wygląda dość smutno. Kręcą się w kółko po malutkim wycinku planszy gry ciągle szarpiąc się z finansami. Gdy podejmują te same błędne decyzje to nigdy z tego młyny nie wyjdą! Cała pasjonująca gra zaczyna się, gdy zaczynają rozumieć o co w tym wszystkim chodzi.

Gra pokazuje w sposób przyjemny istotę rzeczy. Pokazuje to, że jeśli ludzie sami nie wezmą się za edukację finansową to mogą tkwić całe w życie w czymś czego nie chcą. Niekiedy kilka decyzji powoduje, że ich życie może się stać łatwiejsze. Trzeba
jednak trochę zrozumieć istotę gry jaką są finanse, trzeba też nauczyć się grać w rzeczywistym świecie na tych samych zasadach co w grze Cashflow 101.

Zobacz opis gry u producenta: Gra Cashflow

Podobne tematy

Przyczyny dlaczego Cashflow może nie działać w rzeczywistym świecie?
Co zyskam grając w grę Cashflow 101
Co jest najważniejsze w grze Cashflow 101?
Strategia w grze Cashflow 101
Ogólne zasady gry Cashflow 101
Wnioski z grania w grę Cashflow 101
Łatwa edukacja poprzez grę Cashflow 101

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com