test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Co zyskam grając w grę Cashflow 101

       Czy zyskam tylko trochę rozrywki tracąc jednocześnie masę czasu? Co jest takiego ciekawego w grze Cashflow 101? Ciekawe i pociągające w niej jest to, że nie jest to tylko dobra zabawa, ale też modelowanie prawdziwego życia. Nie dość, że możemy się przy tym świetnie bawić to dodatkowo serwujemy sobie i współgrającym dużą dawkę edukacji finansowej.

      Wiedza finansowa jest w dzisiejszych czasach ogromnie ważna. Wydaje się, że zdecydowanie bardziej niż w ubiegłym stuleciu. Wtedy wystarczyło pracować na etacie i doczekać emerytury i dało się żyć. Dziś już niekoniecznie jest tak łatwo. Natomiast brak edukacji finansowej można porównać do sytuacji, że wiemy co chcemy osiągnąć, ale nie mamy wiedzy jak tego dokonać i się nie douczamy. To tak jakby człowiek chciał zbudować dom, ale nie wiedziałby jak tego dokonać i nie chciałby się uczyć jak to uczynić. Gdy nie wiemy dokąd iść to możemy się kręcić w kółko i nie dotrzeć tam gdzie chcemy.

      Przyglądając się grze Cashflow 101 zauważyć można na niej napis: "Im więcej grasz tym stajesz się bogatszy". Może nie tak od razu, jednak rzeczywiście grając w tę grę stajemy się bogatsi w edukacji finansowej jak również w mentalności i przyzwyczajeniach finansowych. Oznacza to, że gdy gramy w tę grę to po pewnym czasie możemy sobie uświadomić jak bogaci się bogacą a biedni niestety szarpią się z finansami. Grając często w grę odwzorowującą wirtualny świat finansowy zdobywamy doświadczenie, które jeśli przeniesiemy w życie rzeczywiste mogą doprowadzić do naszej wolności finansowej.

Czy w grę musi grać każdy kto chce osiągnąć finansowy sukces?
     Oczywiście gra nie jest konieczna do tego, by zdobyć wolność finansową, czy też wiedzę. Niemniej jednak generalnie chodzi o to, żeby zmienić swoje myślenie i automatycznie podejmować właściwe pod względem finansowym decyzje, bo przecież można to wszystko wiedzieć a nie stosować tego w praktyce.
Częste natomiast granie w tę grę może doprowadzić do pewnych nawyków, które będziemy stosować w życiu zawodowym i prywatnym a o to nam przecież najbardziej chodzi, czyli w różnych sytuacjach życiowych podczas decyzji finansowych automatycznie stosujemy zasady z gry. Te decyzje powinny stać się naturalnymi decyzjami i spontanicznymi.

Po co grać?
     Na początku warto grać po to by zrozumieć świat finansów widzianych oczami ludzi bogatych. Gdy już zrozumiemy zasady gry bogatych ludzi warto dalej grać w tę grę aż dotąd aż ukazane zasady wejdą nam w krew, aż dotąd aż staną się naszymi nawykami tak byśmy w realnym życiu zastąpili zasady ubogich na zasady bogatych i nie umieli już inaczej postępować niż według zasad obrazowo pokazanych w grze.

Zobacz opis gry u producenta: Gra Cashflow

Podobne tematy

Przyczyny dlaczego Cashflow może nie działać w rzeczywistym świecie?
Co zyskam grając w grę Cashflow 101
Co jest najważniejsze w grze Cashflow 101?
Strategia w grze Cashflow 101
Ogólne zasady gry Cashflow 101
Wnioski z grania w grę Cashflow 101
Łatwa edukacja poprzez grę Cashflow 101

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com