test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Ogólne zasady gry Cashflow 101

     W artykule zajmiemy się ogólnymi zasadami gry w znaną grę finansową Cashflow 101.

      Generalnie gra polega na tym, by wyjść z małego okręgu znajdującego się w środkowej części planszy i przejść do dużego, który jest szybkim torem. Ten mały tor jest torem tzw. wyścigu szczurów. W nim to znajduje się większość ludzi. Tylko nieliczni w rzeczywistym świecie przechodzą do toru drugiego, szybszego przed emeryturą.
     Mówiąc krótko w grze chodzi o to by uciec z wyścigu szczurów i stać się wolnym finansowo. Wolny finansowo nie oznacza od razu bogaty. Tacy stajemy się dopiero w torze drugim, ale to już przychodzi znacznie łatwiej niż samo wyrwanie się z toru dla biednych i średniej klasy. Na drugim torze zarabia się znacznie więcej i łatwiej a dawniejsza wypłata z wyścigu szczurów wydaje się być kwotą godną politowania.
Co znaczy zatem wolny finansowo? Zaczynamy być wolnymi finansowo, gdy nasze wydatki zrównują się z dochodami uzyskanymi z dochodów na które nie musimy pracować, czyli przykładowo z wynajmu nieruchomości.

       Właśnie ten przepływ pieniężny decyduje o naszym sukcesie. Nie chodzi tu o zdobywanie coraz to lepszej, lepiej płatnej pracy, nie chodzi tu o to, by zarabiać coraz to więcej sprzedając coraz więcej swojego czasu. To by było błędne koło, człowiek musi też przecież odpoczywać. Chodzi tu o stopniowe zdobywanie takich przedmiotów, aktywów, które comiesięcznie i w sposób ciągły będą nam wkładały pieniądze do naszego portfela - takie małe abonamenty, które ktoś nam płaci. Gdy uzbiera się tego spora sumka jaką będziemy zarabiali nawet wtedy gdy przestaniemy pracować a wówczas zaczyna się cała zabawa.

      Krok po kroku zdobywamy poprzez konkretne działania coraz to nowy zysk pasywny aż do czasu, gdy zrówna się on z naszymi kosztami życia. Wtedy jest to sytuacja mówiąca nam, że udało się nam wyjść z wyścigu szczurów. Jesteśmy w pewien sposób wolni finansowo, bo nawet gdy stracimy pracę na rok to przeżyjemy!
Mało tego nie będziemy brnęli w długi nawet wtedy gdy nie znajdziemy pracy przez kilka lat, bo koszty się będą pokrywały z naszymi zyskami na które pracują zdobyte przez nas abonamenty, wrzucając do naszego portfela pieniądze niezależnie od tego czy pracujemy czy nie.

Teraz po rzuceniu pracy i przejściu na szybki tor możemy mieć więcej czasu, by działać i robić dokładnie to samo, lecz większymi pieniędzmi i dysponując dużą ilością czasu na wyszukiwanie okazji.
Zobacz opis gry u producenta: Gra Cashflow

Podobne tematy

Przyczyny dlaczego Cashflow może nie działać w rzeczywistym świecie?
Co zyskam grając w grę Cashflow 101
Co jest najważniejsze w grze Cashflow 101?
Strategia w grze Cashflow 101
Ogólne zasady gry Cashflow 101
Wnioski z grania w grę Cashflow 101
Łatwa edukacja poprzez grę Cashflow 101

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com