test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Rodzaje programów parterskich

program_partnerski.jpg      Można wyróżnić różne rodzaje współpracy partnerskiej. Niektóre umożliwiają na zarabianie na prowizji inne są skupione na wykonaniu konkretnej akcji, lub przekierowaniu użytkowników.

Model prowizyjny
     Są programy partnerskie nastawione na sprzedaż, czyli wynagradzamy współpracującego z nami, gdy coś się sprzeda. Partner otrzymuje określoną prowizję ze sprzedaży. W książkach często jest to 5-7%. W ebookach może to być znacznie więcej. W branżach oponiarskich znacznie niżej bo często 1-2%, na telewizorach najczęściej prowizja również jest niewielka.
Generalnie jest to dość opłacalny model, dlatego, że nic nie płacimy jeśli reklama taka okazuje się nieefektywna a gdy zwiększa się sprzedaż to wtedy dopiero za nią płacimy, ale trzeba pamiętać, że i tak zarabiamy i otrzymujemy dodatkową sprzedaż, której prawdopodobnie gdyby nie partner by nie było, więc są to koszty potrzebne, by wygenerować tą sprzedaż.

Owszem może się zdarzyć i tak, że klient i tak by do nas trafił a że przypadkiem trafił przez partnera to za to zapłacimy, ale myślę, że nawet gdyby tak było to mimo tego i tak raczej wyjdziemy na tym dobrze, bo dodatkowo mamy promocję w wielu miejscach w których nie bylibyśmy w stanie się reklamować bez programu partnerskiego. Poza tym trzeba pamiętać, że jest to swego rodzaju branding, bo wiele osób poleca naszą firmę więc rozpoznawalność marki powinna rosnąć.

Model płatności za przekierowania
    Innym sposobem rozliczania się z promującymi nas podmiotami jest płatność za przekierowany ruchu, czyli płacimy za każdego unikalnego użytkownika pewną kwotę. Przykładowo 10-20gr. Akceptujemy wybrane strony najlepiej powiązane z naszą tematyką lub strony, gdzie znajdują się potencjalnie idealni klienci, np. odpowiednia grupa wiekowa o podobnych zainteresowaniach, zamożności itp. W ten sposób możemy sami w pewien sposób filtrować z jakich stron chcemy otrzymywać ruch i tak sterować by ruch ten przekładał się na nasze zyski dodatnio, czyli koszty się zwracały z nawiązką.

Model płatności za akcję
    Niekiedy możemy się zdecydować na płatność za pobranie katalogu, za to, że ktoś zarejestruje się w systemie, lub zapisze się na nasz newsletter. Możliwości jest wiele.

Ciekawe produkty

Zgarnij klienta. Najszybszy, najprostszy i najbardziej skuteczny sys 47,00 zł
Podobne tematy

Systematyczność jest kluczem
Strategia systematycznego dochodu pasywnego
Spółka czy współpraca
Strategia systemowa - bądź na czasie w swojej branży!
Zaprzągnij systemy i zespół do pracy - utwórz swoje mrowisko...
System automatyzacji sprzedaży

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com