test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Zaprzągnij systemy i zespół do pracy - utwórz swoje mrowisko...

     Ludzie gdy obserwując przyrodę mogą podziwiać jej piękno ale mogą się też wiele  od zwierząt nauczyć. Ucz się od mrówek ;-) Od nich wbrew pozorom można się wiele nauczyć.

system, biznes, kredyt     Gdy przyjrzymy się mrowisku można wyciągnąć wiele ciekawych wniosków. Spróbuję skupić się na dwóch, które mogą się przydać w firmie.


Jakie są jednak wnioski dla nas?

      Firmę można porównać do mrowiska.
Niekiedy jednak firma może być odwrotnością mrowiska czyli czasem przedsiębiorstwo może przypominać bardziej robotę pojedynczej mrówki, która chciałaby zbudować ogromne mrowisko naraz. Sama bez wsparcia z zewnątrz niedbając do tego o organizację tego przedsięwzięcia...
Co byśmy powiedzieli widząc taką mrówkę? Pewnie z politowaniem spojrzeli byśmy i westchnęli: "Z motyką na księżyc".

Teraz można sobie to porównać do własnej firmy:

      Warto pomyśleć nad tym, by nie dźwigać tego wszystkiego samemu na własnych barkach. By nie robić tego "swoim garbem".
Nie zawsze oznacza to koniecznie zatrudnianie rzeszy ludzi. W dzisiejszych czasach często można zrobić coś systemowo, czyli zatrudnić maszyny, systemy, komputery do pracy. Jak trzeba to pewne zadania zlecić zewnętrznym osobą lub firmą. Gdy trzeba zatrudnić ludzi.
 
      Warto mieć tak znakomicie zorganizowaną firmę na kształt kopca mrówek, gdy coś się zepsuje to wysyłamy ekipę by naprawiła coś itp.
Sami natomiast wykonujemy to co wybraliśmy, to co jest dobre, fascynuje i nas rozwija. To z czego możemy najwięcej z siebie dać, o resztę powinien zadbać system, lub jak nas stać to inni ludzie, którzy najlepiej by było będąc na swoich stanowiskach lubią je i też podobnie jak my rozwijają się.
     Gdy coś się psuje to odpowiedni system, lub zespół powinien sam zająć się naprawą.
Nie może być wszystko na naszej głowie, bo gdy firma rozrasta się do dużych rozmiarów to nas to wszystko prawdopodobnie przerośnie. Wyobrażacie sobie
króla w dawnych państwach, który o wszystkim musiałby wiedzieć i samemu zadecydować? Przecież to nierealne. Nie miałby czasu na podejmowanie decyzji ważnych, bo zajmowałby się mniej ważnymi sprawami, lub nawet drobiazgami.

Ciekawe produkty

Książka dla skutecznych szefów. Znane i mniej znane drogi do sukcesu 77,00 zł
Psychologia szefa 77,00 zł
Wylej własnego szefa. Jak rzucić pracę i zmienić pasję w profesję 29,00 zł
Podobne tematy

Czy szef powinien pracować?

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com