test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Konkurencja - nie bądź jej kopią

      Działaj inaczej niż inni. Nie jest to bynajmniej zachęta do tego, by wszystko robić na opak, czy źle. Ważne jest jednak to, że gdy będziemy robić wszystko tak samo jak inni to ciężko się będzie wyróżnić z tłumu i osiągnąć większy sukces.

      Warto zauważyć to, że przedsiębiorcę niekoniecznie ciężka praca musi uczynić wolnego finansowo. Praca źle przyłożona może być niekiedy przyczyną jego zmartwień i obciążeniem. Trzeba się starać o mądrą pracę, która owszem może być ciężka, ale niech nie będzie to praca na oślep. Działaj inaczej niż inni oznacza bardziej to, że gdy wszyscy pchają się w dany biznes to warto się zastanowić czy gdy wiele firm działa w tej branży i "ledwie co przędzie" to czy warto w to inwestować? Może warto pomyśleć o czymś innym, bo gdy wielu zarabia mało, np. najniższą krajową to może nie tędy droga.

Kreatywność drogą do sukcesu
      Jeśli jednak decydujemy się na tę właśnie branżę, bo się na tym już znamy i nie chcemy się przebranżawiać to może warto pomyśleć i poznać w jaki sposób działa konkurencja i zrobić to inaczej. Może nie warto być dokładną kopią, dosłownym konkurentem, lecz dołożyć swoją kreatywność i utworzyć coś nowego, nowy produkt inny niż wszyscy mają. To bycie innym, indywidualnym może zmienić wiele, bo przecież oni prawdopodobnie też ciężko pracują więc samą pracą są pewnie znacznie dalej niż my, bo działają już na rynku długi czas, bo mają już wypracowane sposoby pracy, systemy, narzędzia, kapitał, doświadczenie. Lepiej żebyśmy mieli jakiś inny atut gdy zaczynamy od zera, bo może być ciężko.

      Nie warto jednak się poddawać lecz gdy nie ma dobrego pomysłu to może trzeba podziałać jakiś czas podobnie jak konkurencja, ale być nastawionym na wymyślenie czegoś nowego, czegoś co nas wyróżni spośród konkurencji, lub też tak zoptymalizować swoje działania, by mimo silnej konkurencji utrzymać się i osiągnąć zamierzony cel. Konkurencja wbrew pozorom nie jest naszym wrogiem, możemy zrobić z nich swojego sprzymierzeńca może uda się z nimi współpracować.

Podobne tematy

Strategia skutecznego przedsiębiorcy
Strategia biznesu - plan biznesu
Strategia biznesu jak ją doskonalić?
Strategia biznesu - utwórz własną!
Strategia biznesu - niech wszystko utrzymuje się samo
Strategia systematycznego dochodu pasywnego
Strategia producenta i importera

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com