test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Granie w gry edukacyjne stratą czasu?

     Niekiedy może wydawać się, że granie w gry to tylko pożeracz czasu i sił. Jeśli jednak chodzi o gry edukacyjne przeznaczone do nauczania czegoś przydatnego w życiu rzeczywistym to raczej ciężko jest nazwać to stratą czasu. 


   Otóż gry edukacyjne mają za zadanie z założenia uczyć, uświadamiać oraz ukazywać pewne mechanizmy panujące w świecie przez co grający zyskuje podwójnie nie dość, że się dobrze bawi to dodatkowo uczy się.

Drugim istotnym elementem jaki niesie granie w dobre gry edukacyjne jest zdobywanie nawyków. To tak jak w jeździe samochodowej, gdy jeździmy dużo to z czasem jest coraz to łatwiej. Dlaczego?

    Ponieważ zdobywamy nawyki. Każdy taki nawyk odciąża nasz mózg przed myśleniem o zmianie biegu itp. Po jakimś czasie te czynności robimy odruchowo czasem nawet zupełnie o tym nie myśląc. O ile początkujący kierowca będzie myślał w jaki sposób zmienić bieg to doświadczony kierowca zrobi to odruchowo a w tym czasie więcej sił może skoncentrować do kontrolowania sytuacji na drodze a tym samym jechać bezpieczniej.
W przypadku edukacyjnej gry finansowej jaką jest Cashflow 101 są duże szanse, że gdy będziemy podejmować w niej dobre decyzje decyzje finansowe to wejdą nam one w nawyk i powinny procentować w życiu osobistym i zawodowym.
Trzeba jednak po grze sprawić, by wprowadzić te zachowania w życie.Zobacz opis gry u producenta: Gra Cashflow

Podobne tematy

Przyczyny dlaczego Cashflow może nie działać w rzeczywistym świecie?
Co zyskam grając w grę Cashflow 101
Co jest najważniejsze w grze Cashflow 101?
Strategia w grze Cashflow 101
Ogólne zasady gry Cashflow 101
Wnioski z grania w grę Cashflow 101
Łatwa edukacja poprzez grę Cashflow 101

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com