test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Dźwignia finansowa - stosuj różne rodzaje dźwigni

dzwignia_finansowa.jpg     Pojęcie dźwigni jest dość popularne i często wykorzystywane w szczególności w pracach mechanicznych ale i w finansowych. 

     W pracach mechanicznych istnieje wiele przykładów dźwigni. Gdy chcemy podważyć bardzo ciężki przedmiot to wystarczy długi kij a w środku podpórka. Następnie podhaczamy i przedmiot się przewraca za pomocą małej siły i długiego ramienia. Zjawisko dobrze znane z fizyki.

Narzędzia stosuj rozważnie
     Jeśli chodzi o finanse to też można zastosować podobną dźwignię. Jednak gdy decydujemy się stosować dźwignię w życiu musimy mieć na uwadze to, że kij ma dwa końce. Taka dźwignia może nas wzmocnić, lub też przewrócić.
Dobrze wykorzystana dźwignia np. finansowa może nas doprowadzić do wielkiego bogactwa, natomiast źle użyta może być przyczyną takich długów, że za pomocą standardowej pracy niemożliwa będzie jej spłata, nawet nasi potomkowie musieliby to zobowiązanie spłacać.
To tak jak każde narzędzie np. samochód może nas przetransportować a źle użyty może poturbować...
Do języka polskiego pomału zaadoptowało się pojęcie lewaru, który w języku angielskim (lever) oznacza właśnie dźwignię.

Przykłady dźwigni finansowej
    Przykładem dźwigni finansowej może być inwestowanie w nieruchomości pod wynajem. Bank wymaga 20% wkładu by dostać pieniądze na inwestycje i dzięki temu 20% obracamy nieruchomością wartą 100%. Jeśli wynajmiemy takie mieszkanie to kredyt będzie się spłacał z wynajmu a my dysponujemy czymś znacznie większym niż 20% gotówki. Tu jest przykład dźwigni finansowej.
Innym przykładem może być zatrudnienie pracownika, lub zlecenie zadania innym. Jeśli wszystko zostanie dobrze przemyślane to za pomocą mniejszych kosztów wykonana zostanie duża praca, która w rezultacie przyniesie duży zysk, którego w pojedynkę nie dalibyśmy rady wypracować. W przypadku tym korzystamy z dźwigni czasowej, czyli czasu innych ludzi.

Podobne tematy

Własny biznes czy etat?
Po co mi biznesplan?
Jak znaleźć coś dla siebie - pomysł na biznes
Co zrobić gdy brakuje mi gotówki by zacząć biznes?
Masz biznes? Zoptymalizuj go!
Franczyza - łatwiejsza niż biznes od zera
Strategia biznesu - plan biznesu

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com