test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Biznes w którym wszyscy są wygrani

     Najlepszym rozwiązaniem jest wybór biznesu, który opiera się na zasadach wygrania na transakcji jednej i drugiej strony. Klient jest zadowolony bo za odpowiednie pieniądze kupił dobry produkt, zaś sprzedawca jest zadowolony, bo sprzedał coś dobrego i wartościowego i jeszcze na tym godziwie zarobił.

    Niekiedy możemy znaleźć różne rodzaje biznesów w których większość traci by wygrał ktoś inny. Tak może być na przykład w grach typu totolotek, czasem na giełdzie papierów wartościowych lub też w niektórych biznesach, które nie działają na korzyść klienta w biznesach, które skupiają się tylko na sobie samym.

W tego typu biznesie nie warto brać udziału, gdyż taki zysk nie daje pełnej satysfakcji. Nie daje w szczególności gdy czujemy, że działając tak oszukujemy kogoś.
Tak będzie jeśli sprzedajemy trefny towar, gdy sprzedajemy trefne informacje, gdy manipulujemy innymi dla własnej korzyści nie licząc się z realnymi potrzebami kupującego, lub traktując go jako bezdusznego klienta.
       Gdy wybieramy biznes w którym zarówno klient jak i sprzedający zyskują są wygranymi jest to najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy. Naprawdę jest bardzo dużo takich dobrych biznesów i nie warto zyskiwać na czyjejś krzywdzie. Nie ma to sensu.
Można tu kierować się bardzo prostą zasadą nie czyń drugiemu co tobie nie miłe, czyli możemy popatrzeć na to z drugiej strony. Czy chcielibyśmy, by ktoś nam sprzedał, lub nas potraktował jak my traktujemy kupującego? Dla wierzących w Boga
powinno być to oczywiste, dla tych, którzy nie wierzą zasada też powinna być wymowna..

Ciekawe produkty

Biznesowy savoir - vivre. Wszystko, co szanujący się biznesmen o ety 34,00 zł
Osiąganie celów. 10 zasad skutecznego działania 29,00 zł
Podobne tematy

Własny biznes czy etat?
Po co mi biznesplan?
Jak znaleźć coś dla siebie - pomysł na biznes
Co zrobić gdy brakuje mi gotówki by zacząć biznes?
Masz biznes? Zoptymalizuj go!
Franczyza - łatwiejsza niż biznes od zera
Strategia biznesu - plan biznesu

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com