test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Znajdź czas dla siebie

    Ktoś kto chce mieć własną działalność musi być człowiekiem o mocnych zasadach. Mając własną firmę łatwo jest popaść w pracoholizm.

    Tu na swoim, gdzie zajmujemy się często tym co lubimy najbardziej, w czym chcemy zrealizować swoje marzenia możemy zostawić cały swój czas - niestety... Bo przecież praca to nie wszystko, są ważniejsze rzeczy w życiu niż praca. Prawie każda przesada w jedną czy w drugą stronę będzie niszczyła psychikę człowieka i relacje w rodzinie.
Tak więc ważną rzeczą jest to aby osoba, która zamierza, lub prowadzi firmę była osobą asertywną. Osobą, która potrafi powiedzieć "nie", "nie teraz", załatwmy sprawy prywatne po pracy, nie w godzinach pracy. To rozgraniczenie pozwala na skupienie się na pracy w czasie pracy i na wypoczynku, gdy skończymy pracę.

Warto wypracować sobie zasadę, żeby być w jednym miejscu w danym czasie. Gdy pracujemy to bądźmy w pracy, gdy jesteśmy w domu to bądźmy w domu, gdy odpoczywamy to nie pracujmy! Gdy pozwolimy na załatwianie większej ilości prac prywatnych w czasie pracy to naturalnie mogą się rodzić wyrzuty, by pracować dalej, choć czas na pracę się już skończył. Wówczas praca nam się "rozłazi" i przeciąga na cały dzień. Rośnie napięcie, zmęczenie bo przecież nie można cały czas pracować i nigdy nie wypoczywać.
Dlatego tak ważne jest twarde i zdecydowane odcięcie tych dwóch rozbieżnych celów - konkretna praca - skupiamy się na niej w czasie pracy i unikamy wszystkiego co nie jest związane z pracą, po pracy o niej w miarę możliwości zapominamy.

Ciekawe produkty

Zarządzanie czasem. Osobisty mentor 24,90 zł
Zaznacz: załatwione! Jak wykonywać zadania do końca 59,00 zł
Zarządzanie czasem 19,90 zł
Podobne tematy

Znajdź czas dla siebie
Zasada Pareto - czyli pilnuj swojego czasu i finansów
Nie mam czasu na biznes. Co zrobić?
Strategia systemowa - bądź na czasie w swojej branży!
Oprogramowanie dla firmy - Program zarządzania zadaniami i czasem
Granie w gry edukacyjne stratą czasu?
Zalety planowania czasu i zadań

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com