test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Nie mam czasu na biznes. Co zrobić?

      Co zrobić, gdy jest plan, są chęci, duże szanse na prowadzenie własnej firmy, ale brakuje czasu, gdyż praca na etacie pochłania ogromne ilości czasu. Może jest na to sposób...

     Rozważmy sytuację mamy pracę, ale wcale niekoniecznie musimy być przywiązani niej i przez całe nasze życie trzymać się jej kurczowo. Jeśli tylko pozwala nam na to czas możemy zacząć robić coś nawet jakieś małe przedsięwzięcie, które zaczniemy krok po kroku rozwijać aż pozwoli nam zrezygnować z pracy, którą w tej chwili wykonujemy i skupić się na naszej firmie.

Ale co jeśli brakuje czasu?
     Sam osobiście brak czasu rozwiązywałem częściowo wstając trochę wcześniej przed pracą i trochę tego czasu poświęcałem na sprawy przyszłej firmy. Nawet 2 godziny dziennie rano potrafi dać dużo. Szczególnie wtedy, gdy praca, którą wykonujemy skutecznie utrzymuje nas w przekonaniu, że trzeba robić coś swojego i jak najszybciej uciekać stamtąd ;-). Wiem, że nie jest to łatwe wstawać 2 godziny wcześniej, ale wierzcie mi da się. No chyba, że ktoś ma pracę od 5 rano... Dwie godziny dziennie przez powiedzmy 6 dni w tygodniu daje nam 12 godzin, czyli półtora dnia roboczego w tygodniu a w miesiącu około 6 dni roboczych! Nie jest źle jak na początek.

     Po południu, według mnie jest już trochę ciężej z czasem, tzn. ciężko jest już wygospodarować jego większą ilość. Poza tym organizm ludzki z reguły lepiej pracuje rano, choć są ludzie, którym pracuje się całkiem dobrze wieczorem. Też tak myślałem, jednak patrząc na naturę to światło  żarówki/świetlówki jest wytworem sztucznym i jest trochę nienaturalne siedzenie w nocy. Wydaje mi się, że praca wieczorem lub w nocy jest trochę mniej wydajna a człowiek naturalnie chciałby wieczorem wypocząć, spędzić czas z rodziną, jeśli ktoś ma dzieci to z dziećmi. Dlatego uważam, że rano te 2 godziny solidnie przepracowane i spokojny wieczór jest lepszym rozwiązaniem, niż rozwleczenie pracy na cały dzień, bo przecież nie powinniśmy być niewolnikami pracy.

Ospały pracownik - czyli nie jest to sposób dobry dla każdego...
      Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nie dla każdego ten sposób będzie właściwy, wiele przecież zależy od tego jaką pracę wykonujemy na etacie. Z tego też powodu pisałem wcześniej, że może jest na to sposób, a nie że jest pewny sposób na brak czasu. Niektóre prace wymagają od nas byśmy byli wypoczęci w niej z różnych powodów, np. jest duża odpowiedzialność i nie możemy sobie pozwolić na zmęczenie, lub te 2 godziny spowodują, że znacznie spadnie wydajność naszej pracy etatowej w szczególności, gdy wykonujemy tam pracę nie mechaniczną lecz pracę twórczą. Jednak niektóre prace myślę, że nie są aż tak wymagające i nikt nie utraci na tym, że wdrożymy tę strategię. To wszystko musimy sami rozeznać.

Co jeszcze możemy zyskać na tym?

     Jeśli nam się całe przedsięwzięcie powiedzie i założymy firmę i po jakimś czasie, gdy porzucimy etat i powrócimy do trybu pracy ośmiogodzinnego, to może uda się też pozostawić godziny pracy te wcześniejsze i dzięki temu kończyć pracę o 13-14 zamiast przykładowo o 16-18. Zostałoby znacznie więcej dnia na sprawy własne i własnej rodziny, na spotkania ze znajomymi, dobrą lekturę czy też w końcu na zasłużony odpoczynek.


Ciekawe produkty

Zarządzanie czasem. Osobisty mentor 24,90 zł
Zarządzanie czasem 19,90 zł
Podobne tematy

Znajdź czas dla siebie
Zasada Pareto - czyli pilnuj swojego czasu i finansów
Nie mam czasu na biznes. Co zrobić?
Strategia systemowa - bądź na czasie w swojej branży!
Oprogramowanie dla firmy - Program zarządzania zadaniami i czasem
Granie w gry edukacyjne stratą czasu?
Zalety planowania czasu i zadań

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com