test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Zasada Pareto - czyli pilnuj swojego czasu i finansów

     Jest znana zasada 20/80 włoskiego ekonomisty Pareto, który stwierdził, że 20% społeczeństwa kontroluje 80% bogactwa. Takie stwierdzenie można przenieść na grunt naszych zadań, a mianowicie że 20% naszych działań przynosi 80% zysku.

     Każdą ważniejszą decyzję analizuj na podstawie opłacalności. Pozwoli to na wybranie właściwej ścieżki dla Twojej firmy.

     Czasem w życiu może być tak, że część zleceń, które otrzymujemy w pracy lepiej jest odrzucić i nie zajmować się nimi, gdyż są one po prostu nieopłacalne z punktu widzenia finansowego jak i z punktu widzenia doświadczenia czy innych korzyści. Jeśli tego nie będziemy analizowali  w pewnym momencie może okazać się, że firma zaczyna generować albo kiepski zysk przy dużym nakładzie pracy, lub też nawet straty. Czasem może się zdarzyć tak, że niektóre działania przynoszą zysk a niektóre stratę. Po zsumowaniu wychodzimy na zero, lub niewiele do przodu. W takim przypadku lepiej jest odrzucić te drugie zadania, mieć więcej czasu a może i nawet gotówki. Dlatego tak bardzo nalegam na analizę naszego działania, choć może nie jest to proste, to jednak może się okazać opłacalne.

Czytałem jakiś czas temu na jednym z forum internetowym informacje, że pewien przedsiębiorca rezygnuje ze współpracy z inną firmą dającą zlecenia. Otóż po przeliczeniu ów przedsiębiorca stwierdził, że współpraca ta po opłaceniu kosztów i pracownika wychodzi paradoksalnie prawie na zero, więc jak nie zarabia to po co się męczyć.
W pewnych przypadkach może to być uzasadnione, np. kiedy mamy pracownika a w tym czasie byłyby przestoje to lepiej zlecić mu taką robotę z której zarobimy choć na koszty pracownika i nie wygenerują się nam straty.


Ciekawe produkty

Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych 69,00 zł
Zarządzanie w warunkach niepewności 69,00 zł
Zarządzanie czasem. Osobisty mentor 24,90 zł
Zarządzanie czasem 19,90 zł
Podobne tematy

Automatyzacja w firmie
Zus zapłać raz w roku - automatyzacja płatności

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com