test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Reklama firmy

    Pewnie każdy z nas słyszał słynne hasło reklama dźwignią handlu. Jest w tym stwierdzeniu wiele prawdy. Dziś zajmiemy się różnymi środkami za pomocą których możemy się reklamować.

      Reklama jest tematem, którego ciężko zamknąć w jednej książce, równie dobrze cała ta strona mogłaby być tylko o reklamie i i tak nie wyczerpałaby całego tematu. Jednak nie wszystko musimy wiedzieć i nie wszystko jest nam potrzebne by się skutecznie reklamować. Warto wiedzieć o reklamie to, że nie każda reklama dla każdego jest skuteczna. To co będzie dla jednego skuteczne dla drugiego będzie tylko wyrzuconymi pieniędzmi w błoto.

Reklama w telewizji

     Przykładowo firma, która działa lokalnie, lub ma bardzo wąską branżę nie będzie się raczej reklamować w telewizji, gdzie reklama jest stosunkowo droga. W przypadku gdy  zasięg naszej firmy jest lokalny - powiedzmy miasto - na tych klientach trzeba się skupić, bo raczej to oni będą potencjalnymi klientami, chyba że jest to branża turystyczna.
Jeśli firma nasza działa w wąskiej branży, lub specjalistycznej wówczas może się okazać, że lepiej będzie reklamować się nie w ogólnodostępnych mediach, lecz w branżowych. Przykładowo produkujemy sprzęt dla dentystów to raczej nieopłacalne będzie się reklamowanie się telewizji, lecz lepiej będzie w branżowych czasopismach, lub poprzez drogę pocztową wysyłając ulotki do gabinetów dentystycznych.

Reklama w telewizji ma głęboki sens w przypadku towarów codziennego użytku, które się zużywają i potrzeba ich na co dzień lub przynajmniej często oraz gdzie jest duża konkurencja. Przykładem mogą być proszki do prania, słodycze, masła itp. produkty.

Reklama w radiu

Reklama w lokalnym radiu może być znakomita dla firm usługowych np. firm naprawiających samochody, salony handlowe. Lokalne radio również nadaje się do rozreklamowania miejscowej imprezy.

Reklama w prasie

     Trzeba rozróżnić tu prasę ogólnotematyczną od prasy branżowej. Prasa ogólnotematyczna pewnie pozwoli dotrzeć do ogółu ludzi, natomiast prasa branżowa znakomicie nadaje się do skierowania naszej reklamy do ludzi potencjalnie bardzo zainteresowanych danym tematem. Taka reklama pomimo, że dotrze pewnie do mniejszej grupy ludzi, lecz będzie to prawdopodobnie grupa ludzi najlepiej dopasowana. Może zatem okazać się nawet, że jeśli ta reklama będzie droższa to jednak koszt pozyskania klienta może być niższy niż w innych miejscach.

Internet jako narzędzie reklamy

Tego, że Internet świetnie nadaje do reklamowania swoich produktów czy dobrych usług nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W dzisiejszych czasach kiedy ktoś czegoś szuka to często najpierw odpala komputer i szuka w Internecie informacji np. jakie firmy lokalne mogą mu naprawić samochód, następnie w jakich godzinach są czynne oraz jaki jest do nich telefon itp.

Dobra reklama w Internecie może okazać się jedną z najtańszych i najskuteczniejszych w wielu przypadkach. Możliwości są tu ogromne choć i tu gdy działamy w wąskiej branży lepiej reklamować się w serwisach branżowych niż korzystać z ogólnotematycznych serwisów. Je najlepiej wykorzystać do produktów dotyczących dużych mas ludzi.

Jak więc się skutecznie reklamować?

     Przede wszystkim jak to już było podkreślane trzeba skierować swoją reklamę do właściwej grupy klientów. Nie od dziś wiadomo, że gdy skierujemy reklamę do niewłaściwej grupy to na przykład jedna na 10 000 osób może stać się naszym klientem, gdy trafimy do właściwej grupy, która jest zainteresowana tematem to może się okazać, że potencjalnie np. co 100 osoba kupi to co oferujemy.

Ciekawe produkty

Reklama partyzancka. Efektywne strategie dla małej firmy 51,45 zł
Podobne tematy

Reklama firmy
Branding - czyli promocja marki
Reklama siłą napędową firmy
Reklama i marketing

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com