test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Branding - czyli promocja marki

     W zależności od rodzaju prowadzenia działalności będzie nam zależeć w większym lub mniejszym stopniu na budowaniu marki własnej firmy. Niekiedy natomiast bardziej korzystne jest wypromowanie samego produktu niż marki firmy.

    Budowanie marki to proces z reguły długotrwały a w niektórych przypadkach wręcz wieloletni. Przykładowo gdy firma samochodowa wchodzi na rynek, to po dwóch czy trzech latach istnienia ciężko jest wypracować sobie opinię, że jest ona niezawodna chyba, że jest to marka ogólnie znana na świecie a w danym kraju dopiero zaczyna.

    Są natomiast branże, które nie wymagają aż tak długiego czasu testowania produktu, czy urządzeń, by stwierdzić, że są dobre. Wówczas zaadoptowanie się marki w danym środowisku, czy kraju może być znacznie szybsze. Dotyczyć to może między innymi na przykład soki, jogurty, słodycze, czy inne produkty, które da się szybko przetestować.
W przypadku skomplikowanego towaru takiego jak samochody, czy sprzętu elektronicznego budowanie marki może trwać latami.

Sposoby budowania marki
     Do zbudowania marki można wykorzystać różnego rodzaju kampanie np. bannery reklamowe zarówno te zewnętrzne, czyli bilbordy jak również i te internetowe. Choć panuje opinia, że banery internetowe są nieskuteczne jeśli chodzi o klikalność to jednak gdy w grę wchodzi branding, czyli wyrabianie sobie marki nadal mogą być skuteczne. Być może rzeczywiście mało kto klinie na dany banner, lecz gdy pobędzie chwilę na stronie to jest duże prawdopodobieństwo, że choć na chwilę spojrzy na banner i zapamięta markę. Później będąc w sklepie, czy też na wystawie zobaczy kolejny raz ten sam towar, czy też reklamę marki. W ten sposób może uznać, że towar jest markowy i będąc na zakupach jest szansa, że może wybierze to co mu się wydaje, że zna...
     Choć bannery może słabo się sprzedają ale za to znakomicie budują wizerunek firmy. Klienci po prostu spotykają markę raz za razem i oswajają się z nią.
    Branding choć często jest kosztowny albo nawet bardzo kosztowny to jest drogą, która może procentować długoterminowo. Tak jak wiele firm np. BMW wyrobiło sobie markę wiele lat temu i teraz z tego korzystają. Wypromowane firmy mogą korzystać z tych działań długoterminowo.
Innym powszechnie znanym sposobem brandingu jest reklama telewizyjna, która z kolei niestety jest dość droga. Bo nie dość, że czas antenowy jest kosztowny to pasuje tę reklamę wyemitować niejeden raz, by odnieść pożądany efekt.
Do brandingu dobrze nadają się też serwisy społecznościowe, gdzie jeśli kampanie dobrze się skonstruuje promocja może być nadzwyczaj tania.

Do czego można używać branding?
Promować można:


     Oprócz kreowania marki danej firmie, czy też produktu prywatne osoby mogą dzięki Internetowi promować samego siebie. Dużo osób już z tego skorzystało. Najprostszym sposobem takiej promocji jest prowadzenie własnego bloga, który będzie na wysokim poziomie. Ten poziom powinien przełożyć się na nasz wizerunek.
Tym sposobem można stać się znanym specjalistą poprzez publikowanie wartościowych treści w sieci. Korzyści mogą być ogromne.
Dla tych którzy poszukują pracy mogą mieć znakomitą referencje. Firmy za pomocą blogu mogą skupiać wokół siebie ludzi a tym samym łatwiej nawiązywać z nimi kontakt itp.

Ciekawe produkty

Poczta pantoflowa. Sztuka marketingu szeptanego 38,85 zł
Skuteczny marketing w małej firmie 36,65 zł
Uniwersytet Donalda Trumpa. Marketing 51,45 zł
Badania marketingowe w małej firmie 36,65 zł
Dodatek gratis! Kolejna wspaniała teoria marketingowa 38,85 zł
Kluczowe umiejętności marketingowe. Strategie, techniki i narzędzia 72,45 zł
Marketing 72,45 zł
Podobne tematy

Reklama firmy
Reklama siłą napędową firmy
Reklama i marketing

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com