test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Reklama siłą napędową firmy

     Można sobie zadać pytanie czy warto się reklamować? Choć generalnie odpowiedź będzie brzmiała twierdząco to wiele zależy od tego co chcemy reklamować, gdzie i za ile. 

     Reklamować dobre produkty i usługi warto, jednak warto dbać o to by reklama była po pierwsze trafiona do odpowiednich ludzi, nie była przerostem kosztów nad zyskami. Nie zawsze zysk będzie jednoznaczny, czasem może być widoczny długofalowo w szczególności, gdy decydujemy się na tzw. branding.

   Jeśli chodzi natomiast o Internet, to sklep internetowy, czy też firmę działającą w tej przestrzeni a która jest słabo rozreklamowana można porównać do stacjonarnego sklepu, który umieszczony jest w centrum... lasu. Może i trochę dosadne i śmieszne porównanie, ale coś w nim prawdy jest. Gdy uruchomimy sklep czy to będzie internetowy, czy stacjonarny i umieścimy go w kiepskim nieodwiedzanym przez ludzi miejscu to raczej nie możemy liczyć na tłumy klientów i znakomitą sprzedaż a tym samym zyski.
      Tak się już składa, że i w Internecie gdy nie zajmujemy się promocją naszej strony www, czy sklepu mało ludzi na taką stronę trafi i mało warte będą nasze działania, które podejmujemy w obrębie witryny. Dlatego warto zainwestować trochę czasu by zacząć promować swoje dzieło w różnych miejscach. W przypadku strony www będzie to pewnie pozycjonowanie, reklama w wyszukiwarkach, oraz reklama na innych stronach, najlepiej branżowych. Dla sklepu stacjonarnego to analogiczne reklama w gazecie lokalnej, bilbordy ulotki i inne tego typu działania. Czasem zorganizowanie ciekawej imprezy może rozpromować nasz sklep, z tym, że tą imprezę też musimy rozreklamować, choć można też tu skorzystać z patronatu np. radia, które dzięki temu też zyskuje. Możliwości jest wiele i trzeba wybrać te najbardziej korzystne dla siebie i zacząć mówić prawdę ludziom o tym, że istniejemy i że mamy coś dla nich co jest więcej warte niż pieniądze jakie wydadzą na rzeczy, które u nas kupią.

Ciekawe produkty

Poczta pantoflowa. Sztuka marketingu szeptanego 38,85 zł
Skuteczny marketing w małej firmie 36,65 zł
Reklama partyzancka. Efektywne strategie dla małej firmy 51,45 zł
Uniwersytet Donalda Trumpa. Marketing 51,45 zł
Badania marketingowe w małej firmie 36,65 zł
Dodatek gratis! Kolejna wspaniała teoria marketingowa 38,85 zł
Kluczowe umiejętności marketingowe. Strategie, techniki i narzędzia 72,45 zł
Podobne tematy

Reklama firmy
Tworzenie stron - Tworzenie strony internetowej
Reklama siłą napędową firmy
Tworzenie strony internetowej
Reklama i marketing

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com