test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Dywersyfikacja źródeł dochodu

     Gdy zdobywamy wolność finansową warto przemyśleć wszystko dokładnie, gdyż brak dywersyfikacji w tej dziedzinie może być nieprzyjemny w skutkach...

     Gdy już znajdziemy swój sposób na wolność finansową i zaczniemy ją realizować stopniowo to warto uwzględnić jedną ważną rzecz. Nie warto uzależniać się od jednego tylko rodzaju dochodu pasywnego. Dla przykładu współpracujemy z daną firmą, lub korzystamy z danego produktu, ale w pewnym momencie firma z którą współpracujemy bankrutuje, lub też rozwiązuje współpracę, lub też produkt, który pozwala nam na zysk pasywny staje się niedostępny, lub mało atrakcyjny. Tym sposobem jesteśmy przysłowiowo ugotowani i cała zabawę z tworzeniem zysku pasywnego musimy rozpocząć od nowa.

Pójście na całość jest możliwe tylko wówczas, gdy wiemy, że na pewno ten rodzaj zysku się nie rozpadnie. Kto nam może to zagwarantować? Myślę, że raczej żadna firma nam tego nie zagwarantuje.
Drugim przykładem mogą być produkty finansowe takie jak lokaty. Teraz może dałoby się żyć z nich jeśli ktoś ma duże środki pieniężne zgromadzone na nich. Jednak i tu jest niebezpieczeństwo. Jakie? Przypomina mi się artykuł w pewnej gazecie z informacją, że Amerykańscy milionerzy nie będą mogli już żyć jako rentierzy z zysków z lokat, bo oprocentowanie spadło do 1%. Może przesadziłem będą mogli ale by utrzymać swój poziom będą musieli dorabiać, bo ówczesne oprocentowanie jest na tyle niskie, że ciężko będzie utrzymać standard życia na ich poziomie.
Tak więc i zyski z lokat mogą się mocno wahać.

Jak zadbać o bezpieczeństwo finansowe swoje i swojej rodziny?
Z powyższych przykładów wynika, że warto zdywersyfikować swoje źródła dochodu i czerpać zyski z wielu źródeł. Wyschnięcie jednego, czy nawet dwóch z nich nie powinno spowodować załamania się naszego systemu. Jeśli ma on zapewnić nam względne bezpieczeństwo finansowe, to powinien mieć po pierwsze zapas, oraz pochodzić z wielu różnych niekoniecznie wielkich źródeł.

Dla przykładu zarabiasz w Internecie?
Spróbuj znaleźć źródło dochodów poza nim. Jeśli oprzesz się na jednym tylko rodzaju dochodu to niewiele to będzie się różniło od bezpieczeństwa pracy. Gdy opierasz się na jednym to gdy tracisz to jedyne tracisz bezpieczeństwo finansowe tak samo jak wtedy gdy tracisz pracę.


Podobne tematy

Zyski przychodzą i odchodzą
Zysk dwa końce ma - czyli jak zarobić więcej nie zwiększając przycho
Chcesz działać charytatywnie? Zdobądź zyski pasywne.
Bezpieczeństwo pracy - czy da się go uzyskać?
Sposoby pozyskiwania środków na biznes/inwestycje
Co zyskam grając w grę Cashflow 101
Na ile lat brać kredyt i jaką najniższą ratę mogę uzyskać przy okreś

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com