test
kredyt


Biznes i inwestycje
Konto bankowe i kredyt
Oprogramowanie dla firmy

Co daje inwestowanie?

     Wielu z nas może sobie ponarzekać, że za mało zarabia i pewnie będzie mieć rację. Gdy się pójdzie do szefa to można nic nie wskórać, gdyż może nie być nawet w stanie zapłacić nam więcej lub w niektórych pracach np. szkolnictwie i innych budżetowych pensjach stawki są raczej nie do wynegocjowania zbytnio. Co wtedy zrobić?

    W takiej sytuacji możemy na przykład zająć się dorabianiem do pensji. Jednak gdy poświęcimy jednej pracy 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu pozostaje niewiele czasu na dorabianie a poza tym cierpi na tym nasza rodzina a niekiedy nasze zdrowie. W ten sposób możemy "pociągnąć" jakiś czas, jednak na dłuższą metę staje się to uciążliwe i może wpędzić nas w spore kłopoty i depresję.

     Inaczej ma się sprawa w przypadku inwestowania w stałe zyski z przepływu gotówki. Gdy powoli wdrożymy swój plan inwestycyjny możemy stopniowo zmieniać swoją sytuację bez żebrania u pracodwawcy o podwyżkę.

Nie rozpisując się zbytnio chciałbym przedstawić to na przykładzie.

     Załóżmy, że zarabiamy przysłowiowe 2tys. zł.
Gdy uda nam się trochę odłożyć i zainwestować tą część w mądry sposób to możemy mieć powiedzmy 100zł/miesiąc. Wiem to nie dużo, ale w sposób ciągły! W skali roku będzie to już 1200.
Dobrze teraz pomyślmy co się stanie, gdy uda nam się uzyskać 200zł/miesięcznie. Wówczas to już prawie jedna pensja na rok zostaje. Gdybyśmy chcieli zrezygnować z pracy to mamy już jeden miesiąc wakacji, no prawie bo jeszcze musimy uwzględnić ZUS i podatki. Idąc dalej tym tropem jeśli uda nam się tak zadziałać, że zyski te zrównają się z pracą a najlepiej ją sporo przewyższą wówczas utrata pracy może zamiast martwić może nawet cieszyć, bo będzie więcej czasu na wypracowywanie zysków z inwestycji...

Ciekawe produkty

Poczta pantoflowa. Sztuka marketingu szeptanego 38,85 zł
Skuteczny marketing w małej firmie 36,65 zł
Reklama partyzancka. Efektywne strategie dla małej firmy 51,45 zł
Uniwersytet Donalda Trumpa. Marketing 51,45 zł
Badania marketingowe w małej firmie 36,65 zł
Dodatek gratis! Kolejna wspaniała teoria marketingowa 38,85 zł
Kluczowe umiejętności marketingowe. Strategie, techniki i narzędzia 72,45 zł
Podobne tematy

Inwestowanie w nieruchomości komercyjne
Inwestowanie
Inwestowanie z srebro
Inwestowanie w siebie
Inwestowanie - a co to jest?
Co daje inwestowanie?

Różne
Literatura biznesowa
lokaty | konta oszczędnościowe | kredyty hipoteczne | kredyty gotówkowe |
lokaty strukturyzowane | lokaty bankowe
copyright © www.i-kredyt.com